Politerno > Україна і світ > НАБУ заперечує спроби таємно домовитися з Онищенком (Відео)

НАБУ заперечує спроби таємно домовитися з Онищенком (Відео)

 • 15 Травня, 2018
 • 829 Переглядів
 • 0

У НАБУ розповіли, що заяви нардепа-втікача Олександра Онищенка про те, що бюро пропонувало йому укласти угоду зі слідством без відома прокурорів САП не відповідають дійсності.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

“Ініціатива про співпрацю в обмін на компенсацію збитків та надання показів стосовно низки високопосадовців до детективів Бюро неодноразово з вересня 2016 року надходила саме від адвокатів Олександра Онищенка. В свою чергу детективи НАБУ повідомили адвокатів, що укладення таких угод — це виключна компетенція прокуратури”, – зазначають у НАБУ.

У відомстві додають, що детективи НАБУ надавали відповідні роз’яснення Онищенку під час усіх трьох відеоопитувань, які відбулись упродовж грудня 2016 — травня 2017 років, “адже кожного разу народний депутат так чи інакше піднімав тему співпраці зі слідством”.

“Під час відеоопитувань детективи намагалися з’ясувати умови, за яких Олександр Онищенко готовий був би піти на “угоду”, а також конкретику щодо фактів корупції за участі високопосадовців, якою підозрюваний був готовий поділитися. Всі ці деталі були озвучені представникам САП та безпосередньо керівнику антикорупційної прокуратури”, – наголошують у НАБУ.

Детективи додають, що під час першого спілкування з Олександром Онищенком через інтернет відеозв’язок у грудні 2016 року у ньому брав участь ще і керівник одного з відділів САП.

Співробітники НАБУ розповіли, що оформили та долучили до матеріалів слідства результати усіх бесід відповідно до ч.11 ст.232 Кримінального процесуального кодексу.

“Всі дії здійснено під процесуальним керівництвом прокурорів САП, з виконанням їхніх вказівок та доручень. З-поміж іншого, ці вказівки стосувались слідчих дій детективів за кордоном, в тому числі в частині вибору країн для проведення допитів підозрюваного”, – зазначили в НАБУ.

Відповідні заяви Онищенка про перевищення повноважень детективами Бюро у НАБУ назвали спробою дискредитувати роботу антикорупційного органу.

Для підтвердження своїх заяв у НАБУ опублікували фрагмент із першого опитування народного депутата Олександра Онищенка, яке відбулось в грудні 2016 року.

Як повідомлялось, народний депутат-утікач Олександр Онищенко стверджує, що детективи НАБУ виходили з ним на зв’язок з пропозицією про угоду зі слідством. Онищенко підкреслив, що, відповідно до КПК, угода про визнання провини може укладатися або за ініціативою прокурора, або за ініціативою підозрюваного.

Раніше Олександр Онищенко стверджував, що не давав доступ журналістам-розслідувачам до своєї смс-переписки з нардепами від БПП.

Як повідомлялося, 18 квітня депутат-утікач Олександр Онищенко оприлюднив частину запису розмови нібито за участю президента Петра Порошенка.

Голос, схожий на президентський, обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і з приводу бізнесу.

В адміністрації президента ці записи назвали “фейком”.

Місяць тому депутат заявив, що має принаймні один запис розмови, де президент погрожує йому кримінальними справами, “якщо дехто не буде голосувати за його законодавство”.

У Національному антикорупційному бюро заявили про готовність вивчити записи розмови депутата-утікача Олександра Онищенка з нібито президентом Петром Порошенком за умови одержання оригіналів записів.

Онищенко заявив, що готовий надати НАБУ оригінали “плівок”.

Керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що НАБУ наразі не бачить жодних конкретних фактів порушення закону у скандальних аудиозаписах нардепа Олександра Онищенка, на яких він нібито спілкується з президентом Петром Порошенком.

Пропонуємо увазі читачів серію перекладених статей-розділів з книги біглого олігарха і нардепа Олександра Онищенка:

 Як Порошенко по Злочевському питання вирішував. Текст розмови президента з нардепом Онищенком

 Операція “Труба”. Як “Народний фронт” “купив” перемогу на виборах

Мільйон для Ляшка. Як Радикальна партія стала ручною опозицією. Нові викриття Онищенка

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь