Politerno > Україна і світ > Держдеп США закликав Україну створити антикорупційний суд згідно з вимогами МВФ

Держдеп США закликав Україну створити антикорупційний суд згідно з вимогами МВФ

  • 5 Червня, 2018
  • 1234 Переглядів
  • 0

США закликають Україну створити антикорупційний суд, який би відповідав вимогам Міжнародного валютного фонду.

Про це йдеться у заяві речниці Державного департаменту США Хезер Науерт.

“Сполучені Штати закликають уряд України запровадити глибокі, всеосяжні та своєчасні реформи, які б відображали вимоги, подані громадянами України під час Революції гідності: припинення систематичної корупції, швидке економічне зростання та європейське майбутнє для всіх українців”, – зазначається в заяві.

У Держдепі наголошують, що створення справді незалежного антикорупційного суду є найважливішим кроком для уряду, щоб відмовитися від корупції, “яка продовжує загрожувати національній безпеці, процвітанню та демократичному розвитку в Україні”.

“Сполучені Штати повністю підтримують Міжнародний валютний фонд, який визначатиме, чи новий закон про створення суду відповідає зобов’язанням України за програмою МВФ. Ми погоджуємося з МВФ, що будь-яке законодавство, що створює антикорупційний суд, повинно включати центральну роль ради міжнародних експертів для забезпечення вибору кваліфікованих суддів”, – зауважують у Держдепі.

У відомстві США наголосили, що “законодавство про створення суду повинно задовольняти МВФ, який надає суттєву фінансову підтримку українському уряду”.

“Тому ми закликаємо український уряд обговорити відповідні законодавчі пропозиції безпосередньо з МВФ та ухвалити законопроект, який відповідає вимогам МВФ. Антикорупційний суд має виконати важливу роботу для народу України”, – підсумували у заяві.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що складе з себе повноваження голови уряду, якщо у найближчий час не буде ухвалений закон про створення антикорупційного суду.

21 травня комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопрект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду у другому читанні.

У той же час комітет не визначився щодо двох положень законопроекту, у тому числі щодо ключового з них – права вето міжнародних експертів щодо кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Раніше секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт здійснив терміновий візит до Києва для участі у розгляді законопроекту про антикорупційний суд у профільному комітеті парламенту.

Всі ключові міжнародні партнери України, в тому числі країни “Великої сімки”, заявляють про невідповідність президентського проекту про антикорупційний суд вимогам “Венеціанки” та наполегливо рекомендують адоптувати цей законопроект, в тому числі – процедуру відбору суддів.

Офіційний представник МВФ Джеррі Райс заявила, що закон про Антикорупційний суд є критично важливою вимогою для завершення четвертого перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Читайте також: Напередодні розв’язки. В якому вигляді приймуть закон про антикорупційний суд і чому Гройсман заговорив про відставку

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE