Politerno > Україна і світ > “ДТЕК Енерго” Ахметова за півроку отримала 5,4 мільярда чистого прибутку

“ДТЕК Енерго” Ахметова за півроку отримала 5,4 мільярда чистого прибутку

 • 31 Серпня, 2018
 • 925 Переглядів
 • 0

“ДТЕК Енерго” січень-червень 2018 року закінчило з чистим прибутком 5,404 млрд гривень, в тому числі у другому кварталі він становив 1,06 млрд гривень.

Про це йдеться в звіті компанії.

Як уточнили агентству “Інтерфакс-Україна”, звітність за перше півріччя 2018 року підготовлена ​​без урахування фактора збитків від втрати підприємств на непідконтрольній території.

Дохід “ДТЕК Енерго” в першому півріччі становив 83,181 млрд гривень, в т.ч. у другому кварталі – 36,8 млрд гривень. Валовий прибуток за підсумками січня-червня-2018 становив 9,484 млрд гривень, в т.ч. у другому кварталі – 4,312 млрд гривень.

Нагадаємо, група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, почали продавати електроенергію дорожче.

Після введення в дію “роттердамської” формули єврооблігації  ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU. Співвласником ICU був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.

В квітні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу “Роттердам+”.

Згодом, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що вбачає загрозу у схемі “Роттердам+” і закликав народних депутатів ухвалити закон, що запроваджує рентні платежі на вугілля.

У липні Дмитро Вовк робив спроби через суд заблокувати доступ НАБУ до документів НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на засіданні 9 січня прийняла рішення про розподіл 2 мільярдів гривень між енергогенеруючими компаніями теплоелектростанцій.

У січні директор НАБУ Артем Ситник заявив, що так звана формула “Роттердам+” застосовується незаконно щодо значної кількості вугілля.

А в грудні 2017 року НКРЕКП видала ліцензії на постачання природного газу ТОВ “ДТЕК Нафтогаз” Ріната Ахметова і ТОВ “Хімвектор”, кінцевим бенефіціаром якої через кіпрську “Валанокс Інвестментс Лімітед” є Дмитро Фірташ.

Національне антикорупційне бюро у лютому 2018 року порушило кримінальне провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу “ДТЕК”.

У рамках досудового розслідування кримінального провадження про можливе зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП при ухваленні регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК» детективи НАБУ вирішили перевірити рух коштів по банківських рахунках компаній «ДТЕК Дніпроенерго» і «ДТЕК Східенерго».

“ДТЕК Енерго” – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі холдингу ДТЕК.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова.

Читайте також: Через блокування президентом ротації НКРЕКП інвестори зазнають мільйонних збитків – Олексій Рябчин

або Рошен + ДТЕК = пограбування держави і громадян

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь