Солом’янський суд відмовився заочно арештовувати екс-голову НКРЕКП Дмитра Вовка, підозрюваного у справі “Ротердам+”.
Про це повідомляє “Судовий репортер“.
Таким чином, суд відмовив НАБУ у клопотанні про тримання Вовка під вартою.
Суддя Олена Курова зачитала резолютивну частину ухвали, а тому аргументи суду наразі невідомі. За кілька днів з’явиться повний текст судового рішення і сторони зможуть подати апеляцію.
Прокурор Віталій Пономаренко заявив, не згоден із рішенням і буде його оскаржувати.
Прокурор клопотав про арешт без визначення застави. Він пояснив, що у випадку перебування особи в розшуку такий запобіжний дозволяє затримати людину і провести екстрадицію, доставити в суд і тоді вирішити питання про призначення, в тому числі, більш м’якого заходу.
Водночас, адвокат Ірина Одинець спростовувала перебування Вовка у міжнародному розшуку.
За інформацією правоохоронцив, 30 квітня 2019 року Вовк вилетів до Бельгії і з тих пір в Україну не повертався. У судовому засіданні адвокат сказала, що він перебуває за кордоном у зв’язку з навчанням.
Днями Дмитро Вовк заявив, що не готовий повертатись в Україну, бо не вірить в незалежність судової системи.
Екс-голову НКРЕКП Дмитра Вовка, підозрюваного у причетності до нанесення збитків від впровадження формули “Роттердам+” у розмірі 18,86 мільярдів гривень, оголошено у розшук.
Національне антикорупційне бюро України 19 липня провело обшуки у центральному офісі інвестиційної групи ICU в Києві у рамках так званої справи “Роттердам+”.
8 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру 6 особам, зокрема Дмитру Вовку, у так званій справі “Ротердам+”. Про підозру повідомлено і співробітникам компанії ДТЕК.
9 серпня Солом’янський райсуд Києва арештував одного з фігурантів у справі щодо зловживання службовим становищем під час впровадження формули “Роттердам+”. Володимиру Євдокімову обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком 2 місяці з альтернативою застави в 2 млн грн.
Прокуратура клопотала про утримання Євдокімова під вартою з альтернативою застави в 50 млн грн.
14 серпня НАБУ повідомило про підозру гендиректору “ДТЕК Східенерго” Борису Лісовому і гендиректору “ДТЕК Мережі” Івану Гелюху у рамках кримінального провадження щодо застосування формули “Роттердам+”.
16 серпня компанія “ДТЕК” Ріната Ахметова внесла 10 мільйонів гривень застави за радника гендиректора “ДТЕК Східенерго” Бориса Лісового, якого підозрюють у причетності до нанесення 18,86 мільярдів гривень збитків від впровадженої формули “Роттердам+”.
Директор НАБУ зазначив, зо число фігурантів у справі “Роттердам+” збільшиться і не обмежиться лише високопоставленими менеджерами ДТЕК.