Мати звільненого українського режисера Олега Сенцова Людмила разом із його сином Владиславом 8 вересня приїхала до Києва, щоб побачити сина.
Про це повідомляє канал ATR.
“Щастя – ось таке щастя, воно таке несподіване якесь. Всі чекали, що це не він, що його не взяли у цей список, було страшно. А потім, коли побачили літак, – це було щось. Ми з Владіком ледь із розуму не зійшли, стрибали. Дуже добре, дякую за все”, – сказала Людмила Сенцова.
Журналісти спитали в жінки, що вона скаже синові при зустрічі.
«Скажу: дякую, синку, що все витримав, що я тебе бачу і ти все-таки в мене живий. Все, мені більше нічого не треба», – відповіла вона.
Жінка додала, що збиралася дуже швидко і отримала дуже багато дзвінків від знайомих.
Син Олега Сенцова Владислав також приїхав до Києва вже після звільнення батька з Росії: “Я тата одразу впізнав – і все. Вчора (7 вересня – ред.) по телевізору, з моєю сестрою Аліною Сенцовою. Він потис руку Зеленському – президенту України”.
Читайте також: Звільнення українських політв’язнів: успіх, його ціна, що далі
Як повідомлялось, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.
В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.
Після повернення, усіх українських моряків разом з їхніми рідними з “Борисполя” привезли до військового госпіталю у Києві, а інших звільнених українців – до лікарні “Феофанія”.
Президент Володимир Зеленський заявив, що домовленості президента України Володимира Зеленського з президентом РФ Володимиром Путіним були виконані в повній мірі обома сторонами.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп назвав обмін між Україною та Росією ув’язненими особами “можливо, першим гігантським кроком до миру”. Ключові європейські структури також відреагували на звільнення українських політв’язнів.
Державний департамент США привітав звільнення 35 українських політв’язнів та закликав Москву звільнити інших ув’язнених громадян України.
Напередодні 40 євродепутатів, серед них і Каті Пірі, звернулися до президента України Володимира Зеленського з письмовим проханням не вносити Цемаха до списку осіб, котрі підлягають обміну полоненими з РФ.
Серед іншого автори листа вказували на важливість Цемаха для міжнародного слідства, що розслідує обставини катастрофи авіалайнера MH17.
Слідчі JIT і депутатка з Нідерландів Каті Пірі розчаровані звільненням Цемаха. Звільнення українським судом з-під варти колишнього бойовика угруповання “ДНР” Володимира Цемаха Пірі назавала “тривожним” сигналом.
Активісти Нацкорпусу провели акцію протесту під Солом’янським апеляційним судом через звільнення з-під варти свідка у справі катастрофи малайзійського рейсу MH17 на Донбасі Володимира Цемаха.
Також стало відомо, що Нідерланди поки не ініціюватимуть обговорення в Брюсселі питання щодо фігуранта справи збитого MH17 Володимира Цемаха та обміну утримуваними особами між Україною і Росією.
У свою чергу розслідувач “Bellingcat” Христо Ґрозев припускає, що український суд звільнив бойовика Володимира Цемаха у рамках підготовки до обміну, бо у справі MH17 вистачає доказів.
Перед обміном Нідерланди змогли допитати бойовика Володимира Цемаха у справі МН17 і просили Україну не видавати його Росії.
Українських моряків разом з їхніми рідними з “Борисполя” привезли до військового госпіталю у Києві, а інших звільнених українців – до лікарні “Феофанія”.
Читайте також: Обмін ціною антиросійської коаліції