Politerno > Україна і світ > Рекордний штраф у 6,5 млрд для ліквідації тютюнової монополії “Тедіс”: кому допомагає Баканов – Кауфману чи державі?

Рекордний штраф у 6,5 млрд для ліквідації тютюнової монополії “Тедіс”: кому допомагає Баканов – Кауфману чи державі?

  • 23 Червня, 2020
  • 1004 Переглядів
  • 0

24 червня продовжиться безпрецедентний судовий процес проти однієї з найбільш нахабних і найвідоміших тіньових схем в Україні. Це монополія на продаж сигарет ТОВ «Тедіс», підконтрольного, за даними ЗМІ, Борису Кауфману.

Про це пише на своїй сторінці у Facebook головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов.

В результаті змови західних виробників сигарет і «Тедіса», одна єдина компанія вже багато років контролює 99,4% ринку сигарет в Україні!

Схема була створена за часів Ющенка, розцвіла при Януковичі, причому, за даними ЗМІ, монополія побудована під контролем російських спецслужб, західні компанії пішли на це, щоб не втратити ринок РФ, і гроші можуть надходити в каси путінських силовиків.

При Порошенкові «Тедіс» оштрафували на 432 мільйони гривень, але це не зруйнувало схему. І ось Антимонопольний комітет України оштрафував «Тедіс» на рекордну суму в 6,5 мільярда гривень – і подивимося, чи вдасться при Зеленському стягнути цю колосальну суму в бюджет держави.

Стратегію захисту «Тедіса» можна назвати так – затягувати розгляд штрафів в судах, щоб монополія продовжувала працювати, домагатися заміни глави АМКУ Терентьєва, створювати собі політичне прикриття.

Активність у Господарському суді міста Києва, яка не може не викликати здивування, виявляє у даній справі СБУ. У відомстві Баканова є главк «К», який контролює діяльність судів, і дзвінки голові суду Хрипуну сприяють перенесенню суду, а будь-яке затягування на руку «Тедісу».

Сподіваюся, СБУ не буде, під приводом скарг іноземних інвесторів сприяти, таким чином, Кауфману, а навпаки, допоможе суддям якомога швидше стягнути до бюджету всю суму штрафу. Сподіваюся, Кауфману не вдасться заручитися підтримкою в судах бізнесмена Ігоря Котвицького, з яким «Тедіс» також хоче домовитися, щоб використовувати його зв’язки в МВС. Сподіваюся, що також НАБУ і САП нарешті помітять цю ситуацію, і відкриють справу проти суддів, які грають на стороні «Тедіса».

Існує реальна загроза затягування суду з метою скасування рішень АМКУ про 6,5 мільярдний штраф, а також виплати Кауфману компенсації в 300 мільйонів за виплачений штраф.

Глава АМКУ Юрій Терентьєв прокоментував Цензор.Нет початок судового процесу проти монополії «Тедіса» так: «У грудні 2016 року АМКУ прийняв рішення, яке визнало «Тедіс» монополістом, і констатував факти зловживання монопольним становищем. Штраф тоді склав 432 мільйона гривень (з яких на сьогодні сплачено 300 млн грн). АМКУ виграв всі судові інстанції, проте на сьогодні початок виконавчого провадження у справі блокується технічним позовом з боку акціонера «Тедіс» – кіпрської компанії Мегаполіс. Ця «дивна судова війна», яка, на мій погляд, мало перспективна після рішень всіх інстанцій на користь АМКУ, йде з кінця 2018 року і полягає в тому, що раз в 3-6 місяців змінюється трійка суддів, які розглядають справу. Коли процес закінчиться – комітет продовжить стягнення залишку штрафу 132 млн грн і штрафу за прострочення оплати. Ймовірно відразу виникне питання відповідальності «Тедіс» за невиконання рішення АМКУ. У продовження – 10 жовтень 2019 АМКУ прийняв рішення, згідно з яким визнано, що монополія «Тедіс» на ринку дистрибуції виникла в результаті узгоджених дій «Тедіс» і тютюнових компаній-виробників. На «Тедіс» і 4 групи копаній були накладені штрафи на загальну суму 6.5 млрд гривень. У червні пройшли перші слухання у справах. Наступні засідання відбудуться між 24-30 червня».

Рішенням Антимонопольного комітету від 16 грудня 2016-го було встановлено, що:

– Жодна компанія в Україні не може купувати сигарети у виробників, купувати можна лише у «Тедіс», конкурентів усувають;

– «Тедіс» завищує ціни;

– «Тедіс» був оштрафований на 430 мільйонів;

– «Тедіс» зобов’язали усунути порушення антимонопольного законодавства. Що сталося в результаті?

– Штраф виплачений в розмірі 300 мільйонів гривень, залишок до цих пір не виплачений, йдуть слухання;

– Порушення закону не усунуто;

– Ніякої конкуренції немає, «Тедіс» знищує як і раніше будь-яку конкуренцію;

– Світові виробники сигарет продовжують діяти в змові з тіньовими ділками, прекрасно розуміючи, що беруть участь в злочинній схемі. Але це Україна, і тут західний бізнес дозволяє собі досить відверту корупцію.

– Перша спроба Тедіс оскаржити рішення АМКУ була безуспішною, суди всіх інстанцій стали на бік держави. Програвши все, що можна програти, включаючи Верховний Суд, «Тедіс» через афілійовані компанії подав повторну скаргу, навмисно завісивши питання в апеляції. Повторний розгляд судді Північного апеляційного госпсуду тягнуть навмисно з 2018-го року під різними приводами, чим створили реальний ризик повернення сплачених 300 мільйонів, повного скасування штрафів.

Щоб зруйнувати схему і покарати як “Тедіс”, так і найбільші світові компанії, які ганебно беруть участь в змові, Антимонопольний комітет 10 жовтня 2019-го прийняв нове рішення проти монополії:

– Оштрафувати учасників змови на 6,5 мільярда, а саме:

ТОВ «ТЕДІС Україна» – 3,4 млрд. грн .;
ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд ДИСТРИБ’ЮШН» – 370 млн. грн.;
ПрАТ «Філіп Морріс Україна» – 810 млн. грн.;
ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» – 430 млн. грн.;
ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» – 490 млн. грн.;
ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» – 170 млн. грн.;
ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн» – 290 млн. грн.;
ТОВ «Брітіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна» – 80 млн. грн.;
ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки» – 450 млн. грн.

Сподіваюся, західні дипломати, співробітники міжнародних організацій, які допомагають Україні боротися з корупцією, виступлять із критикою несумлінних світових виробників з США, які співпрацюють з «Тедісом» і працюють у пов’язаній з РФ тіньовій схемі.

Ця справа показує, що Україна залишається диким полем, де державні діячі продають національні інтереси, де правил не дотримуються навіть респектабельні корпорації, де російська мафія як і раніше визначає правила гри і збирає свою частку. Чи вдасться це змінити? Це привід задуматися, що сьогодні кожен курець – це співучасник змови, який завдає шкоди державі.

Нагадаємо, у травні 2017 року Печерський районний суд Києва 5 травня скасував арешт рахунків дистриб’ютора тютюнової продукції “Тедіс Україна” в “Приватбанку” і “Райффайзен Банку Аваль”.

Згодом Юрій Луценко разом із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим заявили про обшуки у цигаркового монополіста “Тедіс Україна”, керівництво якого підозрювали у фіктивному підприємництві, легалізації злочинних доходів, зловживанні владою та пособництві тероризму.

У квітні 2019 року стало відомо, що колишній адвокат Юрія Луценка, який називає генпрокурора своїм другом, захищає активи одеських бізнесменів Бориса Кауфмана і Олександра Грановського, що фігурують у кількох кримінальних справах.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE