Politerno > Україна і світ > Комітет Геруса заблокував ініціативу щодо заборони маніпуляцій на енергоринку, – нардепка

Комітет Геруса заблокував ініціативу щодо заборони маніпуляцій на енергоринку, – нардепка

  • 10 Липня, 2021
  • 401 Переглядів
  • 0

Парламентський комітет з питань енергетики заблокував ініціативу Міненерго щодо обмеження маніпуляцій посередників-спекулянтів на ринку електричної енергії.

Про це повідомила народний депутат “Слуга народу” Людмила Буймістр у Facebook.

“Минулого четверга під час візиту у Вільнюс міністр енергетики Герман Галущенко повідомив журналістам, що з огляду на бездіяльність НКРЕКП, уже найближчим часом будуть запропоновані зміни до закону, які обмежать спекуляції посередників на ринку електричної енергії.

І от вчора Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг мав розглядали такі зміни до закону. Але ці зміни, за словами колег-депутатів, демонстративно, з особливим цинізмом заблокував пан Герус”, – повідомила нардеп.

Вона наголосила, що коли питання торкнулося теми посередників-спекулянтів, він відкрито виступив проти ініціатив міністра енергетики.

“Ця поправка передбачала тимчасову, лише до 1 листопада цього року, можливість обмежити пропозицію на ринку на добу вперед від недобросовісних компаній-посередників. Це дозволило б знизити обсяг спекулятивних, нічим не підкріплених заявок, які зараз перевищують 50% від усіх торгових операцій”, – пояснила Буймістер.

Вона додала, що ця поправка, як і анонсував міністр Галущенко, дозволила б стабілізувати цінову ситуацію, зупинити різкі скачки цін і дати генеруючим компанія можливість підготуватися до опалювального сезону.

“Однак, повторюся, пан Герус не допустив цю правку, зіславшись на абсолютно надумані і сміхотворні причини. На жаль, свої особисті інтереси й інтереси спекулянтів-посередників на ринку електроенергії, Герус поставив вище інтересів країни і всієї енергетичної галузі”, – підсумувала Буймістер.

Нагадаємо, 5 липня Національна комісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг провела екстрене позачергове засідання у зв’язку з різким зниженням 2-4 липня ціни на “ринку на добу наперед”, яке спричинене виведенням з нього попиту постачальниками електроенергії, що мають значну ринкову владу.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE