Politerno > Україна і світ > Росія звинуватила військових Азербайджану в ударах по Нагірному Карабаху

Росія звинуватила військових Азербайджану в ударах по Нагірному Карабаху

  • 27 Березня, 2022
  • 1779 Переглядів
  • 0

У суботу, 26 березня, міноборони РФ заявило, що збройні сили Азербайджану зайшли до зони відповідальності «російського миротворчого контингенту» на території Нагірного Карабаху та відкрили вогонь.

«З 24-го по 25 березня збройні сили Азербайджанської Республіки, порушивши положення тристоронньої заяви лідерів Росії, Азербайджану та Вірменії від 9 листопада 2020 року, зайшли в зону відповідальності російського миротворчого контингенту на території Нагірного Карабаху та виставили спостережний пост. Нанесено чотири удари безпілотним апаратом типу «Байрактар ТБ-2» по підрозділах збройних формувань Нагірного Карабаху в районі населеного пункту Фурух (Пурух)», – йдеться у повідомленні Міноборони.

Також МЗС Росії заявило, про «стурбованість зростанням напруженості в Нагірному Карабаху» і фактами від Міноборони Росії.

«Наполегливо закликаємо сторони виявляти стриманість та забезпечити неухильне дотримання наявних тристоронніх домовленостей на найвищому рівні. По лінії РМК («російського миротворчого контингенту» – ред.) у взаємодії з обома сторонами вживаються необхідні заходи для деескалації ситуації у регіоні», – йдеться в повідомленні МЗС Росії.

Міністерство закордонних справ Вірменії 25 березня заяво, що Азербайджан «продовжує вторгнення у зоні відповідальності миротворчого контингенту Російської Федерації» у Нагірному Карабаху. Раніше вірменські ЗМІ повідомляли, що азербайджанські військові відкрили вогонь поблизу села Парух Аскеранського району.

Сьогодні прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян обговорив із президентом Росії Володимиром Путіним ескалацію в Нагірному Карабаху, де, за повідомленнями, у сутичках з азербайджанськими військами загинули троє солдатів – етнічних вірменів, і ще кілька зазнали поранень.

Про те, що солдати були вбиті 25 березня повідомила фактична влада Нагірного Карабаху, звинувативши Баку в порушенні режиму припинення вогню, досягнутого за посередництва Росії. Військові в Нагірному Карабаху спочатку заявили про двох загиблих солдатів, а згодом цю кількість збільшили до трьох і 14 поранених.

24 березня Вірменія звинуватила Азербайджан у порушенні лінії зіткнення у зоні відповідальності “російської миротворчої місії” та захопленні села Парух у невизнаній Нагірно-Карабахській республіці.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь