Politerno > Статті > Україна і світ > Артем Ситник звітував про роботу НАБУ

Артем Ситник звітував про роботу НАБУ

  • 11 Лютого, 2017
  • 1549 Переглядів
  • 0
Прес-конференція Стиника

10 лютого о 12.00 відбулася прес-конференція на тему: “Результати діяльності Національного антикорупційного бюро України за період з серпня 2016 по лютий 2017”.

Як повідомляє “Укрінформ” організатором заходу виступило Національне антикорупційне бюро України. У заході взяв участь директор Національного антикорупційного бюро України, Артем Ситник.

Під час прес-конференції директор НАБУ розповів, що за 14 місяців роботи Національному антикорупційному бюро України вдалося повернути на стадії досудового розслідування більше 115 мільйонів гривень до держбюджету та підприємств, які постраждали від корупційних дій.

“Що ми маємо зараз, тобто через 14 місяців досудового розслідування? На стадії досудового розслідування державі повернуто більше 115 мільйонів гривень, це те, що ми змогли повернути добровільно», – сказав він.

За словами Ситник, основні підстави для повернення коштів до бюджету або на рахунки державних чи інших підприємств, які постраждали в результаті корупційних дії, – це вироки судів.

Директор НАБУ повідомив, що за 14 місяців діяльності НАБУ було попереджено розкрадання більше півмільярда гривень і встановлено збитки державі майже 83 мільярди гривень.

Згадав Ситник і про антикорупційний суд.

У Верховній Раді вже лежить законопроект щодо створення в Україні антикорупційного суду, до кінця цього року створити його цілком реально. Основіні дискусії щодо цього закону ведуться навколо питання порядку призначення цих суддів. На його думку існує можливість, “якщо буде політична воля парламенту прийняти відповідне законодавство та політична воля тих органів, які займаються створенням судів”, вже до кінця цього року створити антикорупційний суд.

За словами очільника НАБУ, для цього необхідно вже не так й багато служителів Феміди – 50.

«Але вони будуть працювати виключно на розгляд тих справ, які розслідує НАБУ», – додав Ситник.

Національне антикорупційне бюро України за 14 місяців роботи направило до суду 50 кримінальних проваджень, з яких 12 вироків судів набрали чинності.

“Станом на кінець січня до суду скеровано 50 кримінальних проваджень. Станом на сьогоднішню нашу зустріч вже більше. Загальна сума предмету злочину в цих провадженнях, які вже скеровані до суду складає 1,7 мільярда гривень”, – сказав він.

За словами Ситника, вже набрали чинності 12 обвинувальних вироки. При цьому він зазначив, що це робота детективів і прокурорів в частині укладення угод з тими фігурантами, які мали бажання співпрацювати з органами досудового слідства і з прокурорами.

Ситник наголосив, що зараз в НАБУ на стадії досудового розслідування перебуває 264 кримінальні провадження. Сукупний розмір предмету злочину складає понад 82 мільярди гривень.

Директор НАБУ Артем Ситник вважає, що народні депутати проігнорують законопроект, який дозволяє відомству самостійно прослуховувати фігурантів розслідування.

Він зауважив, що відповідний законопроект уже схвалений профільним парламентським комітетом. “Чи є шанс йому попасти в залу і бути проголосованим? Не впевнений”.

Як повідомлялося неодноразово, в тексті Меморандуму про економічну та фінансову політику, який був укладений між Україною та Міжнародним валютним фондом, передбачалося надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку (прослуховування) та проведення слідчих дій під прикриттям.

Відповідний законопроект № 4812 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України)” підтриманий профільним комітетом ВР.

Артем Ситник повідомив, що  наступного тижня НАБУ  зареєструє провадження щодо діяльності заступниці голови Національного банку України Катерини Рожкової та розпочне розслідування.

Він наголосив, що НАБУ давно розслідує справи щодо діяльності керівництва НБУ, і кількість запитів щодо їх роботи постійно зростає. “Ми бачимо, що це дуже актуальна тема, і ми будемо намагатися активізуватися”, – додав він.

Раніше ЗМІ неодноразово оприлюднювали інформацію про причетність Рожкової до корупційних дій. Йшлось і про аудіофайли, де людина з голосом, схожим на голос заступниці голови НБУ, спілкується з представником одного з банків в Україні, в цій розмові журналісти помітили ознаки корупційних дій.

Детективи НАБУ найближчим часом передадуть до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури матеріали розслідування для підписання повідомлення про підозру іще одному фігуранту справи “чорної бухгалтерії Партії регіонів”.

“Другу підозру зараз детективи збираються передавати до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Прізвище я поки що не назву, але підозра готується”, – сказав він.

Нагадаємо, що 13 грудня прокурори САП в рамках розслідування так званої справи “чорної бухгалтерії Партії регіонів” повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 та ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (“Одержання хабарів у великому та особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище”) голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському.

Національне антикорупційне бюро України  у понеділок, 13 лютого, планує завершити розслідування першої частини так званої газової справи, у якій фігурує народний депутат Олександр Онищенко.

Ситник додав, підозрювані та їхні адвокати мають ознайомитися з матеріалами кримінальної справи.

Водночас директор НАБУ зазначив, що опублікований учора запис розмови нібито між Онищенком та Миколою Мартиненком поки не можна долучити як доказ до кримінальної справи – “Як можна додати як доказ запис, який просто викладений в інтернеті? Це не доказ. Нам потрібен сам носій з цього запису, щоб долучити його до справи і провести фоноскопічне дослідження”. Водночас НАБУ збирається допитати фігурантів аудіозапису, наголосив Ситник.

Національне антикорупційне бюро вже більше року не отримує відповіді на свої міжнародно-правові доручення від панамських правоохоронців.

Про це повідомив під час прес-конференції в Укрінформі очільник відомства Артем Ситник.

“З Панами уже більше року немає відповіді на окремі наші запити”, – сказав він.

Директор НАБУ розповів, що відомству необхідно звертатися з міжнародно-правовими дорученнями до правоохоронних органів інших країн у процесі розслідування більшості кримінальних справ.

“Корупція рідко залишається в межах України. Латвійські банки колись були транзитними базами для корупційних потоків, австрійські банки… Практично всі провадження пов’язані з міжнародно-правовими дорученнями. І не завжди нам вчасно приходять відповіді по цих дорученнях”, – зазначив директор НАБУ.

Справа стосовно закупівлі тактичних рюкзаків для підрозділів Міністерства внутрішніх справ України перебуває на завершальній стадії.

Ситник зазначив – “Стосовно згаданої вами справи (про закупку рюкзаків для підрозділів МВС – ред.), дуже хотілося прийняти остаточне рішення по ряду справ, в тому числі по цій, до звіту. В першу чергу ми орієнтовані на закон про повний збір доказів, тому ми зараз просто не встигли до звіту, але справа знаходиться на завершальній стадії”.

У Національному антикорупційному бюро презентували рейтинг кримінальних справ, підготовчі засідання щодо яких у судах не призначаються від трьох до десяти місяців.

“У нас є антирейтинг справ, які понад року пролежали в судах і по них немає вироків. Це достатньо прості справи, які можливо розглянути за місяць, максимум два. Цілий ряд об’єктивних і суб’єктивних причин сприяє тому, що ці справи просто лежать в судах”. Про це заявив Артем Ситник під час прес-конференції.

Найдовше – впродовж 10 місяців – у Солом’янському райсуді не розпочинається розгляд справи за фактом незаконного впливу колишнім виконавчим директором НАК “Нафтогаз України” Андрієм Пасішником на колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса.

Упродовж 8 місяців не розпочинається судовий розгляд справи за фактом одержання хабара у сумі 6 800 дол. за відкликання апеляції у кримінальній справі, у якій фігурує начальник відділу прокуратури Кіровоградської області.

Також 8 місяців не слухається в суді справа стосовно в.о. начальника Васильківського райвідділу архітектури та містобудування та керівника комунального підприємства за одержання хабара у розмірі 47 тис. дол.

Досі не призначене підготовче засідання у справі за фактом розтрати та заволодінням майном НАК “Украгролізинг” на суму 115 млн грн колишнім головою правління державної компанії та його батьком – народним депутатом. Справа вже 7 місяців лежить в Печерському райсуді.

Не слухається в суді і кримінальна справа стосовно військового прокурора Костянтина Кулика за фактом незаконного збагачення на суму 2,8 млн грн. Підготовче засідання Солом’янський райсуд не призначає чотири місяці.

Водночас Васильківський міськрайонний суд Київської області не розпочинає розгляд справи стосовно Гвоздівського сільського голови та депутата сільради, яких підозрюють в отриманні хабара у розмірі 300 тис. євро за виділення землі.

Через те, що суди ігнорують справи НАБУ, у відомстві вважають за необхідне створити антикорупційний суд, який би розглядав лише справи відомства.

Відео з прес-конференції:

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE