Politerno > Статті > Україна і світ > Чи з’являться записи із Зеленським і кого на Банковій підозрюють у прослуховуванні Гончарука

Чи з’являться записи із Зеленським і кого на Банковій підозрюють у прослуховуванні Гончарука

  • 20 Січня, 2020
  • 1015 Переглядів
  • 0

У запалі баталій навколо нереалізованої відставки Олексія Гончарука за кадром залишилося інше питання.

Хто прослуховував прем’єра та його співрозмовників?

Вони, нагадаємо, потрапили в скандал – хтось злив в Мережу запис закритої наради у прем’єр-міністра. Що виставило в непривабливому світлі як самого Гончарука, так і деяких міністрів з чиновниками НБУ. А також президента Володимира Зеленського.

Читайте по темі: Виставою про “відставку” Зеленський і Гончарук принизили і Конституцію, і уряд та парламент, – експерт

Після публікації записів президент зібрав екстрену нараду, на якій постановив в два тижні з’ясувати, хто пише перших осіб держави.

Хто це міг бути? Які заходи буде приймати влада після зливу чергового аудіокомпромату – у матеріалі.

Читайте також: Як Гончарук і Смолій вигадували виправдання для Зеленського про курс гривні і втрати експортерів

Хто слухав прем’єра?

Поки що, більш-менш зрозуміло, що активно розкручували скандал із записами нардепи з “Слуги народу”, наближені до Ігоря Коломойського. Олігарх давно домагається відставки Гончарука.

Інше питання, хто організував і провів саме прослуховування, яке здійснювалася в будівлі Кабміну в одному з кабінетів для прийомів.

Навколо цього вже почали поширюватися різні версії. Правда, наскільки вони відповідають дійсності сказати складно – це може бути спробою дискредитації окремих політиків.

Основних версій кілька.

1. Прослушку організував і злив близький до Коломойського помічник президента Єрмак, який, за чутками, разом з олігархом просуває на пост прем’єра топ-менеджера “Нафтогазу” Юрія Вітренка.

2. Прослушку злив Аваков, який також хоче зайняти посаду прем’єра. При цьому Аваков знаходиться в контакті з Коломойським і міг домовитися з ним про розкручування зливу.

3. Розмови всіх топ-чиновників пишуться українськими спецслужбами, співробітники яких потім продають записи тим, кому вони потрібні. Іноді навіть без відома начальства (існує цілий тіньовий ринок подібних послуг).

Відзначимо, що ця версія з політичної точки зору найвигідніша для влади, так як не підводить під кримінальну справу нікого з впливових персон. Хоча і не факт, що вона вірна.

4.  Записував хтось із учасників цієї зустрічі. Це, до речі, найпростіше пояснення. Тим більше, що прецеденти вже були (згадаємо, як нардеп Онищенко писав Порошенка).

За деякими даними в Офісі президента обговорюють версію, що записувати могла учасниця зустрічі, заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова. Причому, потім нібито вона передала записи Авакову. Глава МВС свого часу, як кажуть, допоміг поховати справи по банку “Михайлівський”, в яких фігурувала Рожкова.

На це вказує ряд ознак. Зокрема, за даними джерел, після проведеного аналізу записів встановлено, що записуючий пристрій знаходився поблизу від Рожкової.

Втім, тут є багато незрозумілого. По-перше, сама Рожкова виглядає на плівках теж в негативному світлі. Навіщо їй саму себе дискредитувати? По-друге, всім відомий жорсткий конфлікт Рожкової з Коломойським. Навіщо їй підігравати олігархові, підбиваючи прем’єра під відставку?

Втім, ці міркування не знімають ймовірності того, що писали Гончарука самі учасники наради в Кабміні від 16 грудня. І потім “злили” запис з якихось своїх причин. Крім Рожкової, за даними інших джерел, розглядають варіант, що писала і міністр фінансів Маркарова.

Читайте також: Юзік, Іванісов і не тільки. Яке підгрунтя скандалів, що розривають “Слугу народу”

Що тепер будуть робити у Зеленського?

Касетні скандали не вперше стрясають “Слугу народу”.

Восени в Мережу виклали переговори депутатів з “групи Зеленського” і дніпропетровської поліції. Нардеп Юзік і інші обговорювали з правоохоронцями переділ сфер впливу в Кривому Розі – рідному місті президента і ряду його соратників.

Але записи Гончарука викликали куди більш серйозний скандал. Який, крім іншого, показав, що від подібних вкидань не застраховані і перші особи нової владної команди.

Включаючи і самого президента.

Після появи “плівок Онищенка” в 2016 році гостей Банковій почали змушувати здавати всі гаджети перед спілкуванням з Порошенком.

Причому, це було помітно ще в перші дні президентства Зеленського. 21 травня біля Олега Ляшка, який приїхав до Зе на зустріч глав фракцій, охоронці вимагали здати телефон. Радикал скандалив і не віддавав, тому історія стала відома широкому загалу.

Однак зараз, за ​​наявною інформацією, цю норму в Офісі президента дотримуються далеко не завжди.

“Дійсно, дуже схоже, що Гончарука писав хтось із учасників зустрічі. Просто на телефон або інший гаджет. І це проблема. Зараз телефони та інші гаджети часто не здають навіть на нарадах і зустрічах у Зеленського. Тому я не виключаю, що незабаром з’являться записи і з президентом”, – пояснює джерело на Банковій.

У той же час в Управлінні держохорони кажуть, що гості, які приходять на зустрічі з президентом, повинні здавати телефони в обов’язковому порядку.

Ця норма продовжує поширюватись на всіх, хто приходить на наради на 4-й поверх. Але, по-перше, дисципліна зараз справді сильно розхиталася і деколи телефони забувають вилучити просто з-за бардака. Про це кажуть самі УДОвці. А по-друге, писати можна не тільки на телефони.

Читайте також: Конституція для Путіна. Які ризики несе нова децентралізація від Зеленського

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь