Politerno > Україна і світ > РФ в Гаазі: в Україні стався “переворот”, а зброю на Донбасі взято з шахт

РФ в Гаазі: в Україні стався “переворот”, а зброю на Донбасі взято з шахт

  • 7 Березня, 2017
  • 1869 Переглядів
  • 0

Російська Федерація, під час розгляду українського позову в Гаазі, грунтує свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську, або залишену українською армією.

Зокрема, як передає Європейська правда, про це заявив  один з представників РФ у процесі, глава департаменту з питань нових викликів за загроз Ілья Рогачев.

“Головне джерело зброї, яка опинилася у повстанців (за термінологією представника РФ – ЄП) – це запаси радянських часів, що були на території України
Велика частина цих була залишена в шахтах Донбасу і опинилася у повстанців”, – заявив він.

“Крім того, велика частина була залишена українською армією, яка тікала”, – додав російський дипломат.

Рогачев не став коментувати докази, надані українською стороною, щодо використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні лише російської армії.

Як зазначає видання, ключове сховище старої радянської зброї на Донбасі розташоване в Бахмуті (колишньому Артемівську). В 2014 році бойовики протягом тривалого намагалися захопити відповідну військову частину в Артемівську, але зустріли опір і не потрапили на територію.

Російська сторона також у своєму виступі в Гаазі стверджує, що причиною подій на Сході України стало “повалення влади” та “переворот”, що відбувся в Києві.

Про це заявив у своєму виступі директор правового департаменту МЗС РФ Роман Колодкін, що представляє РФ у судовому процесі.

“В лютому 2014 року в Києві відбувся насильницький переворот”, – заявив він. У вступі до промови він кілька разів повторив тезу про “кривавий переворот”, “насильницький переворот” та “повалення влади” в Україні. “Все це призвело до громадянської війни на Сході України”, – заявив представник Росії.

Він також заперечив підставу для Революції Гідності, наголосивши, що всі проблеми були штучно створені політиками. “Реальна проблема була створена опозицією в Україні, яка поставила вибір – або співпраця з Росією, або з ЄС”, – вважає Колодкін.

Колодкін також висловив впевненість, що ключовою задачею нової української влади стало позбавлення російської мови статусу офіційної мови.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE