Politerno > Україна і світ > Глава “Нафтогазу” та комерційний директор отримають на двох $ 13,9 мільйона премії – ЗМІ

Глава “Нафтогазу” та комерційний директор отримають на двох $ 13,9 мільйона премії – ЗМІ

 • 9 Червня, 2018
 • 1714 Переглядів
 • 0

Глава правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв і комерційний директор правління Юрій Вітренко отримають на двох $ 13,9 мільйона з $ 37 мільйонів премії, передбаченої правлінню за перемогу над Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

Про це повідомляє “Дзеркало Тижня“.

Також повідомляється, що наглядова рада “Нафтогазу” прийняла рішення роздати співробітникам компанії близько $ 37 млн ​​в якості премій за перемогу в суді над російським “Газпромом”. Гроші розподілять між 41 співробітником. Йдеться про тих, хто “прямо або побічно вніс значний внесок в досягнення результату”.

“За даними декількох джерел, глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв отримав 207 млн ​​грн (7,9 млн дол). Всі отримані на рахунок в Ощадбанку гривні Коболєв вирішив витратити на покупку доларів США, вказавши причину: допомога сім’ї”, – сказано в статті.

“Головному комерційному директору “Нафтогазу” Юрію Вітренку виділили 130 млн грн ($ 6 млн).

Частину суми “першого траншу” розділять на карткові рахунки інших “побічно причетних”, що заодно гарантує, в разі необхідності, купу судових процесів при спробі їх вилучити”, – йдеться в статті.

Повідомляється, що частина яка залишилася, – 25,6 млн доларів – буде виплачуватися три роки “виключно за умови успішного стягнення з “Газпрому” залишку виграшу”.

За інформацією джерел видання, “стимулювати збираються знову переважно Коболєва і Вітренка”.

“Практичною роботою займатися будуть юристи і за окремі гроші”, – резюмував автор статті.

Читайте також: “В них прикрутило розум. І зовсім викрутило совість”: Тимошенко про “бейбі-бокс” для “Нафтогазу”

Наприкінці травня стало відомо, що наглядова рада “Нафтогазу України” вирішила роздати співробітникам компанії близько 37 мільйонів доларів у якості премії за перемогу у суді над російським “Газпромом”.

Як повідомлялось, восени минулого року правління “Нафтогазу” отримало премії за виграш першої частини судового спору з “Газпромом”.

Тоді список премійованих складався з 8 осіб. Серед них – Андрій Коболєв, Сергій Перелома, Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк і Костянтин Пожидаєв.

Загальна сума коштів, зекономлена “Нафтогазом” державі завдяки перемозі в суді Швеції становить близько 50 млрд доларів.

Виплата премій і бонусів є загальносвітовою практикою.

Як стало відомо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, “Нафтогаз” домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку “Газпромом” погоджених обсягів газу для транзиту.

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі “Газпром” має сплатити 2,56 млрд доларів на користь “Нафтогазу”.

У той же час, Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу НАК “Нафтогаз України” на перегляд тарифу на транзит в контракті з ПАТ “Газпром”.

Після цього “Газпром” вирішив більше не постачати газ НАК “Нафтогаз України” за контрактом і повернув отриману передоплату.

Голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв на засіданні Ради безпеки й оборони України того ж дня заявив, що дефіцит газу в Україні – близько 10 млн куб м на добу. Він запропонував обмежити споживання газу на 3-4 березня.

2 березня президент України Петро Порошенко заявив, що газовими контрактами не передбачено їх розірвання в односторонньому порядку.

5 березня, РАТ “Газпром” направило офіційне повідомлення в НАК  “Нафтогаз України” про розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Як заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко, Стокгольмський арбітраж розвіяв міфи про газові контракти Юлії Тимошенко, визнавши їх вигідними для України.

Учора стало відомо, що “Газпром” подав до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці з “Нафтогазом” по транзиту газу.

Раніше “Газпром” вже подавав апеляцію на рішення суду щодо спору з “Нафтогазом” через “істотні процесуальні порушення, допущені арбітрами”.

Читайте також: Умови газового контракту, як дбайлива пастка для “Газпрому” від Тимошенко

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь