Politerno > Україна і світ > Оприлюднено доказ російського громадянства Труханова (Документ)

Оприлюднено доказ російського громадянства Труханова (Документ)

  • 21 Червня, 2018
  • 1456 Переглядів
  • 0

Нова порція документів Panama Papers підтверджує, що міський голова Одеси Геннадій Труханов має чи, принаймні, мав російський паспорт.

Як повідомляє “Слідство.Інфо”, копію закордонного паспорта Труханова виявили серед ідентифікаційних документів власників та директорів компанії Corderoy Asset Partners Ltd, яка вже фігурувала в історії про Труханова.

У документі надруковано, що “МЗС Росії” 26 червня 2003 року видало Труханову закордонний паспорт терміном дії на 5 років. Фотографії на копії паспорта не видно, номер теж не чіткий.

Панамський архів опублікували у квітні 2016 року, Новою порцією паперів німецьке видання “Süddeutsche Zeitung” поділилося з колегами з International Consortium of Investigative Journalists та OCCRP.

Раніше Агенція фінансових розслідувань БВО відкрила справу щодо компанії Corderoy Asset Partners Ltd. 29 квітня 2016 року Агенція відправила запит у Mossack Fonseca з проханням видати низку документів цієї компанії.

Адміністратори написали Андрію Троценкц із проханням оновити інформацію про Corderoy Asset Partners Ltd. Троценко відповів, що компанія не веде діяльності з 2009 року.

Саме у листуванні між Троценком та острівними адміністраторами і з’явилися документи власників та директорів фірми, зокрема й паспорт одеського мера.

Виходить, що принаймні станом на 2003 рік Труханов був громадянином Російської Федерації.

Ще в квітні 2016 року завдяки витоку “Панамського архіву” журналісти “Слідство.Інфо” виявили зв’язок між одеським мером та кількома офшорними компаніями з Британських Віргінських Островів. Більшість із них були пов’язані із будівництвом у Одесі та Києві.

Для реєстрації компаній на БВО Труханов надавав адресу у російському місті Сергієв Посад, що поблизу Москви.  Це могло означати, що він має російський паспорт, однак такого документа в Панамському витоку тоді не знайшлося.

Тоді Труханов опублікував документ із генконсульства Росії в Одесі, яке запевняло, що Труханов “не набував громадянства Російської Федерації… та громадянином РФ Російської Федерації не є”.

Управління СБУ у Одеській області також заявило, що не знайшло доказів російського громадянства у Труханов.

Журналісти відправляли запит і телефонували Труханову по коментар з приводу нової знахідки, але відповіді не отримали.

При цьому репортери “Слідства.Інфо” та OCCRP знайшли у файлах Paradise Papers ще один зв’язок Труханова з РФ: його донька Катерина Труханова використовувала російську адресу для реєстрації власних офшорних компаній (Москва, Ломоносівський проспект 18, кв 550).

Згідно з офіційним російським реєстром нерухомості, володіє цією квартирою Марія Дмитрівна Труханова, мати одеського мера.

Оскільки Труханов живе з матір’ю, він мав би декларувати і її майно, але російська квартира у декларації мера не з’являлася, хоча пані Марія володіє нею з 2003 року.

НАБУ долучило інформацію про московську квартиру до матеріалів щодо Труханова, про що повідомило на запит юриста Інституту розвитку регіональної преси Олександра Волошина.

Як повідомлялось, 15 лютого Солом’янський районний суд Києва звільнив міського голову Одеси Геннадія Труханова з-під варти у залі засідань. Його відпустили на поруки депутата фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитра Голубова.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагала заарештувати Труханова з можливістю вийти під заставу в 50 мільйонів гривень. Судовий розгляд супроводжувався сутичками прихильників, супротивників Труханова та поліції під стінами суду.

14 лютого НАБУ повідомило про затримання в аеропорту «Бориспіль» Труханова і його заступника Вугельмана, яких підозрюють у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем. Труханов заявив, що не має наміру «ховатися від слідства».

За день до цього детективи НАБУ і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру чотирьом посадовцям мерії Одеси, у тому числі і чинному меру, ще трьох людей затримали.

Також ми повідомляли, 23 жовтня 2017 року співробітники НАБУ разом з озброєними силовиками винесли з квартири Труханова два опечатаних пакети з документами.

Труханов фігурує у справах щодо: 1) підписання мирової угоди з Борисом Кауфманом та Олександром Грановським щодо Одеського аеропорту; 2) купівлі приміщень заводу “Краян” за завищеними цінами під потреби міської влади; 3) привласнення коштів місцевого бюджету шляхом завищення вартості робіт із реконструкції автодоріг.

27 лютого було ухвалено рішення про невідсторонення самого мера Одеси Геннадія Труханова.

Також Солом’янський райсуд Києва відмовив САП у відстороненні від посади заступника одеського міського голови Павла Вугельмана, підозрюваного у привласненні майна.

Як повідомлялось, апеляційний суд Києва залишив в силі запобіжний захід для Геннадія Труханова. Мер Одеси залишається на волі завдяки поручительству народного депутата від БПП Дмитра Голубова.

А днями, Апеляційний суд Києва відмовив Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, у роз’ясненні судового рішення про зняття арешту з 92 мільйонів гривень ТОВ «Девелопмент Еліт».

Читайте також: Труханову повернули паспорти і дозволили виїжджати за кордон

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE