Politerno > Україна і світ > Полторак каже, що на арсеналі біля Ічні було 69,5 тисяч тон боєприпасів

Полторак каже, що на арсеналі біля Ічні було 69,5 тисяч тон боєприпасів

  • Жовтень 10, 2018
  • 537 Переглядів
  • 1

Перед пожежею на 6-му арсеналі Міністерства оборони біля Ічні зберігалося 69,5 тисяч тон боєприпасів, із яких використовувати повноцінно можна було 43 тисячі тон.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак на засіданні Кабінету міністрів 10 жовтня.

Він зазначив, що територія арсеналу – 680 га, а периметр його охорони – 8 км 200 м.

“На ньому розташовано 112 сховищ, із них 40% – це відкриті площадки. Я так відкрито п оце говорю, бо ця інформація вже не є таємною, бо арсенал отримав ураження і зараз ми будемо приймати заходи з передислокації залишків боєприпасів на інший арсенал”, – сказав Полторак

Він уточнив: “Взагалі цей арсенал спроможний розташувати 127 тисяч тон боєприпасів. Так було на початок 2014 року: там знаходилося 125 тисяч тон боєприпасів”

“За останні роки ми передислокували на інші бази й арсенали, де в нас є можливість надійно зберігати, 56 тисяч тон боєприпасів. Це близько 1500 вагонів, 50 поїздів. І це враховуючи те, що в нас обмежені можливості завантаження й вивантаження, бо спеціальну техніку 27 років не закупали”, – сказав Полторак.

“На момент події на сховищах перебувало 69,5 тисяч тон боєприпасів. Із них боєготових, здатних до застосування, було 43 тисячі тон. Решта 18 тон – були елементі боєприпасів та складові. Ще 8 тон – це боєприпаси, які не стоять на озброєнні ЗСУ – такі, як потужні міни від “Тюльпана”, яких у нас немає на озброєнні, – які підлягали утилізації”, – заявив міністр.

Як повідомлялось, на всій території України посилено охорону та оборону складів і арсеналів зберігання боєприпасів. Люди, які постраждали у результаті вибухів біля Ічні, ночують у спортзалах на матах, волонтери збирають допомогу – потрібні дитячі памперси, теплі дитячі речі, матраци та ковдри.

Нагадаємо, 9 жовтня близько 3:30 ночі, неподалік від смт Дружба на південь від Ічні в Чернігівській області сталася детонація на великих складах боєприпасів. 

Також стало відомо, що починаючи з 2014 року, Міністерство оборони України не встигає реалізовувати бюджетні програми підтримки арсеналів. Станом на вересень цього року із півмільярда гривень, виділених на програму “Утилізація боєприпасів та іншого військового майна, забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів ЗСУ” чиновники встигли освоїти менше третьої частини – 153,9 мільйонів гривень.

Лідер Руху «Справедливість», колишній голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що відповідальним за вибухи на військових складах в Україні є вище військове керівництво країни.

Т.в.о. голови Нацполіції перший заступник Сергія Князєва В’ячеслав Аброськін заявив, що слідство розглядає основною версією пожежі на військовому арсеналі поблизу Ічні на Чернігівщині дії російської диверсійної групи.

У свою чергу, президент Петро Порошенко зазначив, що потрібно перевірити всіх, хто охороняв частини в ніч, коли сталися вибухи на складах в Ічні.

У партії “Батьківщина” заявили, що союзники не поспішають давати Україні зброю, спостерігаючи за вибухами на складах.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.