Politerno > Україна і світ > Кучма озвучив у Мінську умови, за яких Україна готова провести вибори в ОРДЛО

Кучма озвучив у Мінську умови, за яких Україна готова провести вибори в ОРДЛО

  • 18 Вересня, 2019
  • 1130 Переглядів
  • Comments Off

Стали відомі умови, на яких Київ готовий приступити до реалізації так званої “формули Штайнмаєра”. Вона передбачає проведення місцевих виборів в ОРДЛО і надання окремим районам “особливого статусу”.

Другий президент України Леонід Кучма в ході засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську перерахував умови, на яких Київ готовий приступити до реалізації так званої “формули Штайнмаєра”. Вона передбачає проведення місцевих виборів в ОРДЛО і надання окремим районам “особливого статусу”.

Як повідомила ввечері в середу, 18 вересня, речниця Кучми Дарка Оліфер, він запевнив учасників ТКГ, що в України “немає принципових заперечень по суті до так званої “формулі Штайнмаєра”. Але її реалізація можлива лише після виконання таких умов:

– повне припинення вогню;

– забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України;

– виведення іноземних військ і військової техніки з території України;

– розведення сил і засобів вздовж всієї лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях;

– забезпечення роботи в ОРДЛО Центральної виборчої комісії України, українських партій та медіа, а також іноземних спостерігачів;

– встановлення контролю над неконтрольованою ділянкою україно-російського кордону;

– виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством і Мінськими домовленостями.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на 16-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві заявив, що миротворчий контингент на Донбасі може бути розгорнутий лише на українсько-російському держкордоні але зараз на переговорах тема миротворців не порушується.

13 вересня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що влада України хотіла би провести місцеві вибори по всій країні, включно з тимчасово непідконтрольною уряду територією Донбасу.

Перед цим, 12 вересня, Зеленський анонсував обговорення “формули Штайнмайера” на зустрічі лідерів держав “нормандської четвірки”.

Формула передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська й техніку з території ОРДЛО.

Але вже під час спільного брифінгу з президентом Естонії Керсті Кальюлайд президент Володимир Зеленський заявив, що місцеві вибори в ОРДЛО можливі лише після виведення російських військ і згідно з українським законодавством. На питання, чи буде спочатку виведення військ, а потім вибори на Донбасі, Зеленський відповів: “А що, може бути по-іншому?”.

Також, ввечері 13 вересня в ефірі телеканалу «Інтер», Вадим Пристайко заявив, що офіційний Київ не проводитиме «фейкові вибори» на окупованих територіях.

14 вересня, під час виступу на щорічному форумі “Ялтинської європейської стратегії” міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна не повинна давати згоду на миротворчу операцію доки не вичерпає інші шляхи виконання Мінських домовленостей, а зобов’язання, взяті відповідно до цих угод, не передбачають особливого статусу для Донбасу.

Як відомо, колишній посол України в ЄС, радник п’ятого президента Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв свого часу наголошував, що Україна не давала згоду на застосування «формули Штайнмаєра».

Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив, що лідери Франції та Німеччини підштовхуватимуть Україну до неприйнятних поступок Росії.

У свою чергу, спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер назвав умови проведення

18 вересня стало відомо, що міністр закордонних справ Вадим Пристайко надав згоду на врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу за формулою Штайнмаєра. Проте українська делегація в ТКГ відмовилася підписувати запропонований росіянами варіант “формули Штайнмаєра” 

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE