Politerno > Україна і світ > У Бундестазі виступили проти переговорів Києва з ОРДЛО

У Бундестазі виступили проти переговорів Києва з ОРДЛО

 • 18 Березня, 2020
 • 264 Переглядів
 • 0

У німецькому Бундестазі негативно сприйняли створення Консультативної ради з ОРДЛО. Німецькі політики впевнені, що рада призведе до дестабілізації ситуації в Україні.

Згідно із заявою, речник з питань східноєвропейської політики Мануель Саррацин (партія “Зелених”) не підтримує рішення про створення консультативної ради і каже, що позитивна динаміка в Мінську насправді є подальшим вихолощенням мінських угод.

За його словами, під час міжнародної пандемії коронавірусу, Кремль застосовує ключові моменти своєї політики в Україні, а те, що спочатку виглядає, як привітна нова динаміка в мінському процесі, насправді є подальшим стиранням Мінських домовленостей.

“Через рівний статус українських представників та представників окупованих територій дорадча рада є політично дуже сумнівною. Перш за все, вона реалізує основний російський запит: Кремль роками вимагав від України прямих переговорів з маріонетковими урядами”, – стверджує Саррацин.

Політик упевнений, що Росія є і залишається стороною конфлікту на Донбасі та повинна відповідати за свої дії.

Читайте також: Сенцов порівняв Зеленського із Путіним і натякнув, що в Україні вдосталь старих покришок

Нагадаємо, 13 березня глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що на останній зустрічі у Мінську сторони домовилися створити спільну платформу з представниками окремих районів Донецької і Луганської областей, які не контролюються урядом України. Україна узгодить з представниками терористичних організацій “ЛДНР” питання децентралізації та проведення місцевих виборів.

Раніше відомо стало відомо, що у Мінську підписано домовленості про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб’єкт, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Рада складатиметься із 10 представників влади України та 10 представників від ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

При цьому він наголосив, що це не кроки, які створюють правове поле для визнання представників ОРДЛО. Рішення про створення відповідної ради ще не прийнято, але це питання вирішиться під час наступної зустрічі ТКГ у Мінську. 

Єрмак не зміг відповісти, хто саме буде представляти ОРДЛО у відповідній “консультативній раді”. 

У цей самий день, у Києві на Банковій, під Офісом президента, кілька сотень людей протестували проти визнання бойовиків на Донбасі суб’єктом переговорів.

14 березня, з нагоди Дня добровольця, на Михайлівській площі у Києві зібралися кілька тисяч людей. Вони вирушили до урядового кварталу, щоб передати владі список вимог.

В Офісі президента відбулася зустріч глави відомства Андрія Єрмака та нардепів фракції “Слуга народу”. Заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук повідомила, що консультативна рада з представниками ОРДЛО дозволить українській владі консультуватись у Мінську не з бойовиками, а з проукраїнськими мешканцями Донбасу.

Також стало відомо, що депутати монобільшості, які виступили проти капітулянтських протоколів у Мінську, обговорюють можливість створення нової депутатської групи в складі фракції.

Багато нардепів з фракції “Слуга народу”, які виступали проти створення консультативної ради в ТКГ за участю представників ОРДЛО, змінили свою думку після зустрічі з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

На зустрічі нардепів від “Слуги народу” та глави Офісу президента Андрія Єрмака щодо консультативної ради в ТКГ спільно з представниками ОРДЛО було мало конструктиву, а Єрмак переходив на особистості та “наїжджав” на нардепів.

Читайте також: Назустріч Путіну. Єрмак “впарює” бойовиків ЛДНР під виглядом “українців ОРДЛО”

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь