Politerno > Україна і світ > У Коболєва прорізалися президентські амбіції: чому і як звільнили главу “Нафтогазу”

У Коболєва прорізалися президентські амбіції: чому і як звільнили главу “Нафтогазу”

  • 29 Квітня, 2021
  • 524 Переглядів
  • 0

Звільнення Коболєва: чому і як?

По-перше, давно пора було: за «Дюссельдорф плюс», закупівлі нібито європейського газу, постійне зростання ціни на газ при падінні її в світі, в кінці кінців, за багатомільярдні збитки «Нафтогазу». Але звільнили Андрія Коболєва, зрозуміло, не тому.

Один дуже близький до президента чиновник, у якого вистачає часу не тільки на зовнішні ініціативи, а й на внутрішні спокуси, давно хотів підім’яти під себе такого козирного монополіста, як «Нафтогаз». Знову ж таки, колишній зам Коболєва відомий мамалюб Юрій Вітренко виявився дуже серйозним заносчиком. Не Донощиком, а саме Заносчиком! Так як регулярно заносив тим, хто у нас бере (тобто, усім впливовим), те, що потім в деклараціях показується як тонни кеша.

А ще, нинішній прем’єр в прагненні затриматися на посаді хоч ще на скільки-небудь, виявив готовність виконати любу хотілку ОП.

Але, як водиться, головним приводом виявилися не провальні результати роботи колишнього глави «Нафтогазу», а те, що Володимира Зеленського переконали, що у Коболєва прорізалися президентські амбіції. Ну да, Коболєв з Ситником регулярно шаруділи про ці свої адміністративні мрії, СБУ, очевидно, їх таки записало і президенту на стіл виклало.

До речі, самий працюючий у нас нині аргумент для смиріння кого завгодно.

Можливо, і в законопроект про олігархів, який в стадії підготовки, теж щось таке запишуть: спроби впливати або бажання замінити чинного президента караються 15 роками розстрілу. З конфіскацією.

Ну да ладно, повторюся: Коболєв давно заслуговує, при цьому вийде ну зовсім не бідним. Знову ж таки, у активістів транснаціоналів траур, що окремо приємно.

А ось метод позбавлення від нього, коли спочатку на пару днів звільнили Наглядову раду «Нафтогазу», яка тільки і має право звільняти главу «Нафтогазу», потім рішенням Кабміну прибрали Коболєва, а потім повернули Наглядову раду – це крутіше, ніж указ про скасування указу про призначення конституційних суддів. Сказати, що ці викрутаси добивають законність в країні – це констатація очевидного, це як похвалити Киву за вченість.

Я б того, хто вигадав таке збочення, знущання над законом, посадив би років на десять. На підставі показань двох свідків, які померли ще за царя. За неправильний перехід вулиці. За спеціальним законом, прийнятим на один день, в якому такий перехід не по зебрі прирівнюється до згвалтування в збоченій формі.

А може, це Володимир Олександрович так тренується перед зустріччю з Путіним, жорсткість в собі виробляє? Тоді нехай на прем’єра Шмигаль зверне увагу – відмінна тренувальна груша!

Олександр Кочетков

Нагадаємо, після того, як Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК “Нафтогаз України”, керівником держкомпанії було призначено колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

29 квітня Верховна Рада підтримала кандидатуру Германа Галущенка на посаду першого постійного міністра енергетики за понад рік роботи уряду Дениса Шмигаля.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE