Politerno > Україна і світ > Зеркаль заявила, що Волкер тепер лобіює інтереси “Північного потоку 2” – дипломат відповів

Зеркаль заявила, що Волкер тепер лобіює інтереси “Північного потоку 2” – дипломат відповів

  • 2 Червня, 2021
  • 371 Переглядів
  • 0

Радниця міністра енергетики, колишня радниця голови правління “Нафтогазу” і ексзаступниця глави МЗС Олена Зеркаль заявила, що ексспецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер тепер працює на лобістську компанію, яка відстоює інтереси “Північного потоку 2”. Чиновник здивований заявами про зміну його позиції щодо “Північного потоку-2”.

Зеркаль стверджує, що Волкер перейшов до цієї компанії вже після того, як закінчились усі слухання щодо імпічменту Тармпа.

Зеркаль каже, що не знає, як і чому це сталося. Але, на її думку, зараз багато хто задався питанням, чи не приїжджав Волкер в Україну, аби вмовляти керівництво нашої держави відмовитись від боротьби з “Північним потоком 2”.

Водночас Зеркаль вважає, що США поставили “на паузу” санкції щодо газопроводу з Росії та не виключає можливості їх відновлення.

У коментарі “Європейській правді” дипломат зазначив: “Моє ставлення до “Північного потоку” добре відоме і має вдосталь підтверджень: я є противником цього проєкту. Я говорив про це в інтерв’ю, про це йдеться у письмових документах тощо”.

Втім, дипломат підтвердив, що організація, де він працює, долучена до цього лобіювання.

“Компанія Nord Stream-2 справді найняла для представництва її інтересів у Вашингтоні компанію BGR group, де я працюю старшим радником, але я до цієї діяльності не долучений, що можна перевірити – ви знаєте, що в США є суворі правила реєстрації лобістської діяльності. По суті, вони (BGR group) не долучили до цього саме через мої погляди щодо “Північного потоку-2”, – пояснив Курт Волкер.

“Я знаю Олену Зеркаль і був здивований, що вона не уточнила цього у мене. Мої погляди щодо цього проєкту не змінилися”, – додав колишній спецпредставник Держдепу з питань України.

Ще у вересні 2019 року спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер подав у відставку.

Волкер відомий завдяки послідовній підтримці України, зокрема у питаннях посилення санкцій проти Росії, необхідності надання США військової допомоги українській стороні, введення миротворців на Донбас.

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відмовитися від санкцій проти компанії-оператора “Північного потоку-2” – Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга.

Президент США пояснив своє рішення не застосовувати санкціїдо ключової компанії-учасника будівництва російського газопроводу “Північний потік-2” тим, що проєкт вже фактично добудований, а також – небажанням зашкодити відносинам з Європою.

Верховна Рада звернулася до Конгресу США щодо запровадження санкцій проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”. 

Трубоукладник “Фортуна” відновив прокладання “Північного потоку 2”. 

Двадцять республіканців на чолі з главою Комітету в закордонних справах Палати представників Майклом Макколом закликали уряд скасувати обмеження на санкції проти компанії-оператора Nord Stream 2.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE