Politerno > Україна і світ > В Україні ввели воєнний стан – наступу РФ через кордон передує артилерійський обстріл, далі рухається техніка

В Україні ввели воєнний стан – наступу РФ через кордон передує артилерійський обстріл, далі рухається техніка

  • 24 Лютого, 2022
  • 1257 Переглядів
  • 0

Верховна Рада ввела воєнний стан в Україні у зв’язку з нападом Росії.

За таке рішення проголосували 300 депутатів.


Наступу російських військ через державний кордон передує артилерійський обстріл, далі рухається військова техніка.

Російська військова техніка, в тому числі броньована порушила державний кордон в Чернігівській, Сумській, Луганській, Харківській областях.

Зокрема в Чернігівській області ворожа техніка пройшла через пункти пропуску “Сеньківка” та “Гремяч” і на інших напрямках.

Також рух колон відбувся через пункт пропуску “Бударки” в Харківській області та на напрямку пункту пропуску “Мілове” в Луганській області.

Обстрілу піддалися більшість прикордонних підрозділів та прикордонні наряди Луганської, Сумської, Харківської, Чернігівської та Житомирської областей.

Серед прикордонників низка військовослужбовців зазнала поранень.

За наявною інформацію в УП інформацією, на певних напрямках прикордонники були вимушені зайняти позиції вглиб України.

“Військовослужбовці ДПСУ разом зі Збройними силами вживають всіх заходів, щоб зупинити ворога”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, члени Радбезу РФ на камеру висловилися за визнання незалежності окупованих агресором ОРДО і ОРЛО, а президент РФ Володимир Путін заявив, що ухвалить рішення 21 лютого.

Президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання ОРДЛО.

Видавши укази про визнання ОРДЛО, президент Росії Володимир Путін дозволив направити на схід України російські війська нібито “для підтримки миру”.

На засіданні Держдуми РФ 22 лютого депутати ратифікували договори “про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу” з самопроголошеними “ДНР” та “ЛНР”.

Компанія СКМ олігарха Ріната Ахметова сплатить наперед податків на суму 1 млрд грн.

Уряд США запроваджує фінансові санкції проти двох російських банків, олігархів та шляхів погашення державного боргу РФ.

Президент Володимир Зеленський анонсував підписання указу про призов військовослужбовців запасу через збільшення військової загрози з боку Росії.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш зазначив, що війська РФ, розміщені без дозволу України на території Донецької та Луганської областей – не є миротворцями.

Народні депутати пропонують Раді національної безпеки і оборони ввести на 10 років санкції проти депутатів Держдуми РФ, російських політиків та чиновників, причетних до визнання ОРДЛО.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна не говорить про виготовлення ядерної зброї. Україна має змогу призвати 36 тисяч резервістів у випадку нападу Росії.

На засіданні Ради національної безпеки та оборони в середу вирішено запровадити надзвичайний стан на всій території України крім Донецької та Луганської областей, де вже діє надзвичайний правовий режим.

У Верховній Раді прийнято закон, яким за напрямками оборони та безпеки України спрямовується 23 млрд грн.

Ввечері 23 лютого в Офісі президента завершилася зустріч між владою, силовиками та крупними підприємцями. На ній доповідали силовики, а влада та бізнес висловили один одному підтримку.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь