Politerno > Україна і світ > Поліція засекретила всі рішення судів у справі Шеремета – кажуть із міркувань безпеки (Відео)

Поліція засекретила всі рішення судів у справі Шеремета – кажуть із міркувань безпеки (Відео)

 • 21 Вересня, 2017
 • 1195 Переглядів
 • 0

Нацполіція з 24 липня 2017 року, із міркувань безпеки, засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це сказано у відповіді Державної судової адміністрації на запит УП.

“Постановою Головного слідчого управління Національної поліції від 24 липня 2017 року про застосування заходів безпеки відносно осіб, що приймають участь у кримінальному судочинстві, підприємство (державне підприємство “Інформаційні судові системи”) зобов’язане обмежити в Єдиному реєстрі судових рішень повний і загальний доступ до ухвал, прийнятих слідчими суддями Печерського районного суду Києва за клопотаннями у кримінальному провадженні”, – сказано в ньому.

Причину цього рішення Нацполіції не зазначено.

“Українська правда” звернулася до поліції по коментар.

До Державної судової адміністрації УП зверталася з цього приводу 1 вересня – але відповіді досі не отримала.

Наразі у Єдиному реєстрі судових рішень вилучено з відкритого доступу понад 200 рішень у справі про вбивство Шеремета.

Зокрема, вилучені рішення про надання поліції інформації про мобільні переговори можливих фігурантів кримінального провадження.

Як відомо, Павлу Шеремету підклали вибухівку під автомобіль – він загинув від вибуху вранці 20 липня у центрі Києва. Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства, але ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.

Журналісти “Слідство.Інфо” у документальному фільмі “Вбивство Павла”, спираючись на записи камер спостереження в районі вибуху, встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік – вони перебували поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня.

Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі червоний “Мерседес” і сіра “Шкода”, водій останньої Ігор Устименко виявився колишнім працівником СБУ. У Службі безпеки заявили, що він не виконував завдань відомства. 15 травня Устименка допитали.

Після виходу фільму радник Арсена Авакова Антон Геращенко висловив переконання, що Устименко не причетний до вбивства Шеремета.

А у Нацполіціі заявили, що слідством повинні займатися не журналісти, а детективи

Комітет захисту журналістів (CPJ) констатував, що за рік розслідування вбивства Шеремета не дало результатів – і запропонував провести міжнародне розслідування. У комітеті не виключають, що до вбивства Шеремета можуть бути причетні влади Білорусі, Росії й України.

14 травня Порошенко зявив, що не задоволений тим, як просувається справа Шеремета.

Після цього, міністр МВС Арсен Аваков сказав, що у справі Шеремета мала місце помилка. Генпрокурор Луценко теж визнав, що в слідстві у справі Шеремета була помилка. Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, не вилучало відео з камери спостереження, яке здобули журналісти і автори фільму “Вбивство Павла”.

Як повідомлялось, Генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті вимагає знайти убивць журналіста Павла Шеремета, котрому підклали вибухівку у машину у Києві.

Читайте також: “Справа честі” для нинішньої влади – плутати сліди” – соцмережі щодо фільму про вбивство Шеремета

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь