Politerno > Україна і світ > Данилюк розповів про деякі застереження щодо “грошей Януковича” і ролі Луценка

Данилюк розповів про деякі застереження щодо “грошей Януковича” і ролі Луценка

  • Січень 20, 2018
  • 244 Переглядів
  • 0

Міністр фінансів Олександр Данилюк назвав своїм головним завданням щодо конфіскованих “грошей Януковича” забезпечення їх збереження та ефективності використання як держкоштів.

Про це він заявив в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

Данилюк заявив, що спроб конфіскувати ці кошти було кілька, а зараз гроші перебувають у бюджеті.

“З одного боку, коли гроші надійшли до бюджету, я до цього поставився позитивно. Але я буду дуже негативно ставитися, якщо щось з цими грошима щось трапиться. Тому що тепер уже йтиметься про прямі втрати держбюджету”, – зазначив він.

Міністр додав, що “якщо щось трапиться з цими грошима, це буде персональна відповідальність генпрокурора, і ні на кого іншого цю відповідальність звалити не вдасться”.

“Як міністр, я б йому (Юрію Луценку. – ред.) дуже рекомендував не шукати винних, а робити все можливе, щоб ці гроші залишилися у держбюджеті, тому що в іншому випадку просто скандалом справа не закінчиться … Дуже не хочу, щоб під загальне улюлюкання хтось на факті конфіскації побудував політичну кар’єру, а конфісковані гроші у підсумку “розчинилися”, – заявив Данилюк.

За його словами, однією з його пропозицій було за рахунок частини “грошей Януковича” погасити заборгованість держави перед бізнесом за переплати з податку на прибуток, а частину грошей – інвестувати в оборону.

“Такі вливання до бюджету не будуть відбуватися щороку і ставитися до їх розподілу треба не як до щорічної манни небесної, а як до одноразових надходжень”, – додав Данилюк.

Читайте також: Що не так з поверненням у бюджет $1,5 млрд “грошей Януковича”

Як повідомлялось, в листопаді 2017 року в НАБУ заявили, що близько 156,8 мільйона доларів, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаної з нардепом Олександром Онищенком, були арештовані за рішенням суду в травні 2016 року на рахунках в ПАТ “Ощадбанк” в рамках розслідування так званої “газової справи”.

У НАБУ назвали незаконним перерахування на рахунки Держказначейства арештованих в “Ощадбанку” коштів компанії Quickpace Limited, бенефіціаром якої є Олександр Онищенко.

У коментарі Українській правді Онищенко заявив, що не має відношення до арештованих коштів компанії Quickpace Limited, і вони були заарештовані Генпрокуратурою у справі про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича.

Також ми повідомляли, що катарский телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування, за яким нардеп-втікач Олександр Онищенко та бізнесмен, засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у “младоолігарха”-втікача Сергія Курченка компанію, яка володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.

У коментарі Українській правді Онищенко заявив, що не має відношення до арештованих коштів компанії Quickpace Limited, і вони були заарештовані Генпрокуратурою у справі про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича.

В розпорядженні УП опинилась таємна постанова Краматорського суду, згідно якої вивести 1,5 мільярда доларів з України екс-президенту Януковичу допомогла компанія ICU.

Генпрокурор Юрій Луценко під час звіту на засіданні комітету з питань національної безпеки та оборони 17 січня заявив, що участь брокера ІСU у схемі відмивання коштів злочинним угрупуванням Януковича перевірялася раніше і перевіряється зараз.

По завершенні засідання комітету з питань національної безпеки та оборони 17 січня Юрій Луценко висловив припущення, що голову Нацбанку Валерію Гонтареву та радника президента Петра Порошенка, співвласника компанії ICU Макара Пасенюка можуть допитати у справі про розкрадання 1,5 млрд. доларів ОЗУ Януковича.

Також Юрій Луценко анонсував ще одну спецконфіскацію коштів організованного злочинного угрупування екс-президента Віктора Януковича у сумі 3 мільярдів гривень.

Вчора, 19 січня, стало відомо, що американський бізнесмен українського походження Сем Кіслін збирається судитися з Ощадбанком, на рахунках якого зберігалися активи його кіпрської фірми Opalcore, що фігурує у системі відмивання грошей поплічників Віктора Януковича.

Читайте також: Вирок для Порошенка. Як Гонтарева завела “мільярди Януковича” в Україну, а Луценко їх віджав

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *