Politerno > Україна і світ > Порошенко таки озвучив зв’язок між траншем МВФ та Антикорупційним судом

Порошенко таки озвучив зв’язок між траншем МВФ та Антикорупційним судом

  • 5 Травня, 2018
  • 1908 Переглядів
  • 2

Президент Петро Порошенко розраховує, що Антикорупційний суд може з’явитися вже у травні, що відкриє шлях черговому траншу МВФ.

Про це він заявив в інтерв’ю німецькому журналу Focus, пише Укрінформ.

“Ми прагнемо прискорити процес створення незалежного Антикорупційного суду. Я абсолютно упевнений, що нам це вдасться у першій половині року, можливо, ще у травні. І тоді ми отримаємо наступний транш”, – зазначив глава держави.

Також Порошенко зауважив: пишається тим, що “за 4 роки в економіці вдалося досягти великих успіхів, ніж за 25 років до цього”, зокрема поліпшити інвестиційний клімат – у рейтингу Doing-Business країна піднялися з 135 місця в 2013 році на 76.

“Темпи економічного розвитку цього року, очевидно, складуть 3,5%. Покажіть мені ще країну, якою таке вдалося в умовах війни”, – заявив президент.

Як повідомлялось, Україна піднялася на 81 місце в рейтингу конкурентоспроможності, але все одно відстає від Росії на 43 позиції.

У щорічному рейтингу країн, складеним за рівнем економічної свободи Україна посіла 149 місце з 159 можливих. Лідером рейтингу став китайський Гонконг, друге місце зайняв Сінгапур, а на третьому опинилася Нова Зеландія.

Також ми повідомляли, що голова Верховної Ради України Андрій Парубій запросив секретаря Венеціанської комісії Томаса Маркерта долучитися до обговорення законопроектів Про національну безпеку та Антикорупційний суд.

Перед цим, виконуючий обов’язки держсекретаря США Джон Салліван закликав владу України подвоїти зусилля з впровадження реформ, створити незалежний Антикорупційний суд та підвищити тарифи на газ.

22 грудня 2017 року проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстровано 4 альтернативні законопроекти від депутатів (№7440-1авторства Валерія Писаренка, №7440-2 Сергія Капліна, №7440-3 авторства групидепутатів на чолі з Оленою Сотник і №7440-4 Ігоря Луценка).

28 лютого Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував прийняти закон про Антикорупційний суд за основу.

1 березня народні депутати підтримали в першому читанні внесений президентом Петром Порошенком законопроект про Антикорупційний суд. “За” прийняття законопроекту №7440 проголосувало 282 депутата.

Нагадаємо, директор Всевітнього банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної ради та адміністрації президента лист, у якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом.

А 18 січня Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Зокрема прес-секретар Фонду Джеррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд очікує коригування законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання та закону про пенсійну реформу.

Раніше ми повідомляли, що організація по боротьбі з корупцією Transparency International просить президента України Петра Порошенка відкликати законопроект про антикорупційний суд.

Після вивчення положень законопроекту №7440 експерти дійшли висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Також ми інформували про те, що директор ЦПК (Центр протидії корупції) Віталій Шабунін завявив, що ОБСЄ не брала участі в розробці президентського законопроекту про Антикорупційний суд”.

Експерт ОБСЄ щодо судової реформи Олександр Водянніков підтвердив, що Організація з безпеки і співпраці в Європі не брала участі в розробці законопроекту про Антикорупційний суд, який було зареєстровано у Верховній Раді 23 грудня.

6 лютого, посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Партія “Батьківщина” виступає за створення незалежного від влади Антикорупційного суду.

Юлія Тимошенко вважає неприпустимим ухвалення законопроекту, який лобіює голова держави, тому що в разі його ухвалення “Антикорупційний суд де-факто залишиться приватною власністю президента”.

Лідер “Батьківщини” наголосила, що Антикорупційний суд потрібен для реальної боротьби з корупцією: “Зараз такі справи НАБУ спрямовує в суди, які тотально контролюються Президентом України після так званої “судової реформи”.

Як зазначила Юлія Тимошенко, усі корупційні справи там розвалюються, корупціонери повертаються на свої посади і продовжують знущатися над країною.

Детальніше по темі – в статті “Що заховано в законопроекті Порошенка про Антикорупційний суд“.

Читайте також: Розписали на двох. Чому Рада вирішила раптом почати створювати антикорупційний суд

Діліться у соцмережах:

2 коментарі

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE