Politerno > Україна і світ > Частину земельної ділянки кіностудії ім. Довженка хочуть віддати “дочці” “Роснефти” (Документи)

Частину земельної ділянки кіностудії ім. Довженка хочуть віддати “дочці” “Роснефти” (Документи)

  • 21 Січня, 2018
  • 1339 Переглядів
  • 0

Частину земельної ділянки Національна кіностудія ім. Довженка намагаються передати компанії “Трансбуд”, заснованій російською “Роснефтью”.

Як йдеться на сайті кіностудії, 12 грудня 2017 року виділення ділянки ТОВ “Трансбуд” було прийнято земельною комісією Київради.

“На комісії Київської міської ради були присутні представники кіностудії, які були категорично проти відчуження землі. Спочатку депутати дослухались до аргументів користувачів землі та не підтримали виділення ділянки ТОВ “Трансбуд”, але після того як представники кіностудії пішли з засідання, депутат Владислав Михайленко з голосу підняв питання про переголосування, і врешті-решт рішення було прийнято”, – заявляють у кіностудії.

22 січня проект рішення має розглядатися на комісії паливно-енергетичного комплексу за головуванням Володимира Бондаренка.

Як пояснюють у кіностудії, 1997 року була укладена угода між державною кіностудією ім.О.Довженка та ТОВ “Бомонд-АЗС”. Суть угоди полягала в тому, що кіностудія надає в оренду підвал та цистерни для заправки автомобілів, які були у її власності, а компанія купує паливо, слідкує за інфраструктурою та обслуговує автозаправку. Прибуток розподіляється між партнерами.

У повідомленні наголошується, що умови договору між кіностудією та ТОВ “Бомонд-АЗС” не передбачали перехід права власності майна.

“А в 2005 році з’являється невідоме судове рішення (в реєстрі судових рішень – відсутнє), про те що державний підвал вже не державний, а приватний”, – зазначили в кіностудії.

В подальшому підвал продавався ще кілька разів. 2008 року власником приміщення стала компанія “Трансбуд”.

“Далі стає цікавіше. Компанія “Трансбуд” подає документи до Київміськради на виділення земельної ділянки, яка знаходиться в межах площі, яку кіностудія ім. Довженка отримала ще в 1952 році. ТОВ “Трансбуд” хоче отримати землю на підставі того, що у них є забудова на цій ділянці”, – зазначили в кіностудії.

Там заявляють, що в користуванні державного підприємства “Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка” перебуває земельна ділянка за адресою: проспект Перемоги 44, площа – 15,9984 га.

У кіностудії наголошують, що згідно з інформацією, отриманою через сервіс YouControl, ТОВ “Трансбуд” є кіпрською компанією, заснованою “Роснефтью” – одним з найбільших платників податків у Росії.

 

У серпні 2017 року “Дзеркало тижня” опублікувало інформацію, щодо переліку об’єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, увійшла низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка.

У Мінкульті заявили, що не планують найближчим часом вносити пропозиції стосовно приватизації державних циркових і кінопідприємств, а кіностудію Довженка не можна приватизувати взагалі, оскільки вона має статус національної.

У міністерстві економічного розвитку і торгівлі УП пояснили, що наміри держави щодо продажу кіностудії ім.О. Довженка мають довгострокову перспективу.

Як повідомлялось, Верховна Рада України на пленарному засіданні 18 січня 2018 року прийняла закон про приватизацію державного майна.

Раніше ми повідомляли, що Фонд державного майна почав підготовку до проведення конкурсів з продажу 20 великих українських підприємств.

Наприкінці листопада стало відомо, що Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо незаконної приватизації частини будівлі Міністерства агрополітики, одним з підозрюваних в якому є керівник Фонду державного майна Віталій Трубаров.

Як повідомлялось, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявила, що президент і прем’єр-міністр разом із більшістю в парламенті протягують закон про приватизацію стратегічних об’єктів власності України. За її словами, “Батьківщина” категорично проти проведення приватизації стратегічних об’єктів, а тим більше під час війни на Сході України.

Читайте також: Як під прикриттям виконання вимог МВФ готується фінальний дерибан держмайна

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE