Politerno > Україна і світ > Слідство встановило але не ідентифікувало особу, яка може бути причетна до вбивства Шеремета

Слідство встановило але не ідентифікувало особу, яка може бути причетна до вбивства Шеремета

  • 20 Липня, 2018
  • 1538 Переглядів
  • 0

Перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін заявив, що слідство “встановило особу, яка може бути причетна до вбивства журналіста Павла Шеремета, але поки її не ідентифікувало”

Про це він сказав під час брифінгу в Одесі 20 липня.

За його словами, з моменту скоєння вбивства була створена посилена слідчо-оперативна група, яка розслідує кримінальне провадження.

Він зазначив, що до її складу входять найкращі співробітники слідства і кримінального розшуку, які  провели дуже великий об’єм роботи.

“Це правда. Багато критиків кажуть, що немає позитивних результатів. Від лиця кримінальної поліції можу сказати, що позитивні результати є”, – заявив Аброскін.

“Проведена робота по певних напрямках. Сьогодні можу сказати, що встановлена особа, тобто не особа установлена, а людина, яку можна ідентифікувати”, – додав заступник голови Нацполіції

Він зазначив, що оперативники опрацювали понад 3 тисячі терабайтів відеоматеріалів, які були вилучені у ході слідчо-оперативних заходів.

“У подальшому ця робота, яка була проведена, дасть нам можливість встановити особистість людини, яка була на відео безпосередньо під час мінування”, – розповів Аброськін.

Поліцейський сказав, що не може розповісти більше,  бо у нього немає для цього дозволу від слідчого і тому “він не може перейти певний кордон”.

“Але робота йде, вона продовжується. І коли буде можливість і відповідний дозвіл, ми зможемо сказати більше. Але це, мабуть, може бути тоді, коли певна людина буде затримана, коли їй буде повідомлено про підозру і коли буде рішення суду”, – додав він.

Представник Нацполіції запевнив, що справа вбивства Шеремета “щодня обговорюється” правоохоронцями.

Раніше журналісти вимагали публічного звіту щодо вбивства Шеремета.

В п’ятницю, 20 липня, на місці загибелі Шеремета збирались його колеги та друзі, щоб вшанувати його пам’ять.

Як відомо, один з керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.

Журналісти “Слідство.Інфо” у документальному фільмі “Вбивство Павла”, спираючись на записи камер спостереження в районі вибуху, встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік – вони перебували поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня.

Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі червоний “Мерседес” і сіра “Шкода”, водій останньої Ігор Устименко виявився колишнім працівником СБУ. У Службі безпеки заявили, що він не виконував завдань відомства. 15 травня Устименка допитали.

Після виходу фільму радник Арсена Авакова Антон Геращенко висловив переконання, що Устименко не причетний до вбивства Шеремета.

А у Нацполіціі заявили, що слідством повинні займатися не журналісти, а детективи

Комітет захисту журналістів (CPJ) констатував, що за рік розслідування вбивства Шеремета не дало результатів – і запропонував провести міжнародне розслідування. У комітеті не виключають, що до вбивства Шеремета можуть бути причетні влади Білорусі, Росії й України.

14 травня Порошенко зявив, що не задоволений тим, як просувається справа Шеремета.

Після цього, міністр МВС Арсен Аваков сказав, що у справі Шеремета мала місце помилка. Генпрокурор Луценко теж визнав, що в слідстві у справі Шеремета була помилка. Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, не вилучало відео з камери спостереження, яке здобули журналісти і автори фільму “Вбивство Павла”.

Як повідомлялось, Генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті вимагає знайти убивць журналіста Павла Шеремета, котрому підклали вибухівку у машину у Києві.

У вересні 2017 року стало відомо, що головне слідче управління Нацполіції засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета задля захисту життя осіб, “які беруть участь у кримінальному судочинстві”.

А у жовтні в ефірі програми “Вечірній прайм” на телеканалі “112 Україна” народний депутат та радник міністра МВС Антон Геращенко повідомив, що у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета у слідства немає підозрюваних, на яких можна подати до суду.

У лютому 2018 року редактор-засновник “Української правди” Олена Притула виступила з вимогою до генпрокурора Юрія Луценка розслідувати загибель журналіста УП Павла Шеремета у 2016 році як терористичний акт.

Читайте також: Виконавцями вбивства Шеремета можуть бути добровольці з АТО. Перші підсумки розслідування

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE