Politerno > Україна і світ > Ситник не хоче надати інформацію з експертизи “Роттердам +”

Ситник не хоче надати інформацію з експертизи “Роттердам +”

  • Серпень 10, 2018
  • 214 Переглядів
  • Comments Off

У НАБУ засекретили інформацію про економічну експертизу у справі, пов’язаній з методикою розрахунку цін на вугілля «Роттердам+».

Про це директор НАБУ Артем Ситник заявив в коментарі сайту PolitekA, відповідаючи на питання, чи призначена експертиза, і хто її проводить.

«Я цього (чи призначена експертиза) принципово не скажу, щоб уникнути тиску на цих людей (експертів). Так як це великий ризик для тих людей, які цим займаються. Ми це вже проходили по цій справі з детективами. І тому я нічого не можу сказати принципово», – заявив Ситник.

Раніше, директор НАБУ заявляв, що для встановлення, чи завдано від реалізації формули «Роттердам +» збитків державі, необхідний висновок експерта, і це може бути одним з найбільш проблемних моментів у цій справі.

На думку політичного оглядача Кирила Сазонова, засекречуючи будь-яку інформацію про експертизу, НАБУ тим самим дискредитує майбутні висновки експертів.

«Історія з «Роттердам +» досить відома. І тут потрібна максимальна публічність. Це логічно. Уже півтора року НАБУ намагається знайти докази, що формула завдала збитків державі – нічого з цього не виходить. Йти в Антикорупційний суд відверто ні з чим. І підкилимні ігри з експертизою, які ми зараз бачимо, наштовхують на думку, що має місце спроба з домовитися з ручним експертом і сфабрикувати «правильні» висновки»», – коментує політолог.

Про те, що НАБУ намагається «знаходити підходи» до експертів для отримання вигідних бюро висновків експертиз раніше заявляв і експерт в сфері національної безпеки Тарас Жовтенко.

«Ситник каже про тиск на експертів, з якими працює бюро. Відкриємо маленьку таємницю. Фахівці, які уповноважені проводити експертизи, зі свого боку також побоюються, що на них будуть тиснути. Експерти кажуть, що представники «антикорупційного органу» пропонують їм «підписати» вже готові висновки, написані самими правоохоронцями. В іншому випадку погрожують «дати хід» зібраному проти експертів компромату», – зазначив Жовтенко.

«Це дуже складна справа, пов’язане з вивченням величезної кількості документів, – розповів Артем Ситник в лютому 2018 року – Поки немає будь-яких термінів, коли ця справа буде передана до суду. І я намагаюся не робити будь-яких прогнозів, тому що все дуже складно». А ще через кілька місяців директор НАБУ заявив, що «робити якісь висновки чи говорити, що вже є якесь бачення, рано, справа ведеться».

Нагадаємо, 24 березня 2017 року народний депутат Віктор Чумак звернувся із заявою в НАБУ з приводу «вугільної формули», затвердженої НКРЕКУ. На підставі заяви нардепа було відкрито досудове розслідування. В його рамках детективи НАБУ провели обшуки в НКРЕКУ. Однак розслідування так і не зрушило з мертвої точки.

В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу “Роттердам+”. 17 серпня 2017 року співробітники НАБУ прийшли з обшуком в будівлю Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг у справі, пов’язаній із затвердженням так званої формули Роттердам +.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що так звана формула “Роттердам+” застосовується незаконно щодо значної кількості вугілля.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що вбачає загрозу у схемі “Роттердам+” і закликав народних депутатів ухвалити закон, що запроваджує рентні платежі на вугілля.

В інтерв’ю ТСН, яке вийшло 18 березня, позафракційний нардеп Олександр Онищенко заявив, що на схемах “Роттердам плюс” президент України Петро Порошенко заробляє мільярди.

Please follow and like us: