Politerno > Україна і світ > В УПЦ КП прокоментували зв’язок російського патріарха Кирила зі спецслужбами

В УПЦ КП прокоментували зв’язок російського патріарха Кирила зі спецслужбами

  • Жовтень 22, 2018
  • 243 Переглядів
  • 1

Патріарх Російської православної церкви Кирило, який у радінські часи співпрацював з Комітетом держбезпеки, досі залишається під впливом спецслужб РФ.

Про це заявив під час спілкування з вірянами у чаті на сайті “Главред” архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря.

Перед цим у нього запитали, чи вважає він патріарха Кирила справді віруючою людиною, чи працівник КДБ не може бути істинно віруючим?

На це Зоря відповів, що не сумнівається у тому, що Кирило є віруючим, але часто він буває засліплений політичними розрахунками і владолюбством.

“Що стосується співпраці з КДБ, то слід розуміти, що в Радянському Союзі єпископ не міг не співпрацювати з КДБ, бо без дозволу від цієї структури не можна було діяти легально. Однак одні єпископи йшли на таку співпрацю заради блага церкви, а інші, навпаки, працювали на КДБ, використовуючи своє церковне положення”, – сказав представник УПЦ КП.

Він додав, що людина, яка сама викрила і виявила свої зв’язки з КДБ, не може надалі бути співпрацівником і з усіх ієрархів РПЦ лише один патріарх Філарет неодноразово ясно і прямо розповідав про те, яка була співпраця з КДБ, і чому вона заключалася.

“Патріарх Кирило ніколи не визнавав, що він співпрацював з КДБ, що дає підстави, окрім всього іншого, вважати, що він залишається під впливом російських спеціальних служб”, – наголосив Зоря.

Раніше віце-прем’єр Болгарії Валерій Симеонов назвав патріарха Московського і всієї Русі “агентом КДБ” і “сигаретним митрополитом Росії”.

11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській православній церкві.

Також синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтвердив намір дати українській церкві автокефаліюзняв анафему з патріарха Української православної церкви КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та позбавив московського патріарха права висвячувати київського митрополита.

15 жовтня Синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

У свою чергу, архієпископія православних російських церков у Західній Європі (екзархат Вселенського патріархату) заявила, що Константинополь не припиняв спілкування з Московським патріархатом.

Як повідомлялось, РПЦ має намір призупинити служіння в Храмі гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський в рішенні надати автокефалію Українській православній церкві.

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) сказав, що Об’єднавчий Собор українських православних церков відбудеться тоді, коли буде статут і назва єдиної церкви, а наразі нічого цього ще немає.

17 жовтня стало відомо, що Турецька православна церква подала позов до суду на Константинопольський патріархат і патріарха Варфоломія через рішення приступити до надання автокефалії церкві в Україні.

Сьогодні з джерел ЗМІ стало відомо, що Афон підготував заяву про непокору рішенням Константинопольського патріархату.

Також Синод УПЦ КП затвердив повну і скорочену форми титулу свого предстоятеля – Філарета.

Російська православна церква назвала Константинопольського патріарха Варфоломія розкольником.

Читайте також: Турецький гамбіт. Яка роль Ердогана в рішенні Варфоломія по Україні

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.