Politerno > Україна і світ > Виготовлення мінометів “Молот”: дефекти, мільйонні збитки та нардеп з БПП

Виготовлення мінометів “Молот”: дефекти, мільйонні збитки та нардеп з БПП

  • 14 Березня, 2019
  • 1374 Переглядів
  • Comments Off

Військова прокуратура Київського гарнізону розслідує кримінальне провадження за фактами недбалого ставлення чиновників Міністерства оборони під час контролю за постачанням мінометів “Молот”, що привело до збитків у розмірі 7,2 млн грн.

Про це йдеться у розслідуванні “Не “хлопчиками” єдиними. Чому справа Гладковського – лише верхівка айсберга” на УП. 

В ухвалі суду від 21 грудня 2018 року наводиться інформація слідства, згідно з якою між Міністерством оборони та  ПАТ “Завод “Маяк”, який входить в структуру концерну “Укроборонпром” був укладений контракт на постачання мінометів калібру 120 мм М120-15 “Молот” вартістю 483 тис грн за одиницю.

Під час поставки до військової частини А4559 (смт. Оржів Рівненської області) в частини мінометів виявлено технічні недоліки, а частина під час нетривалої експлуатації вийшли з ладу.

“За результатами дефектації встановлено конструкторські недоліки, які несумісні з подальшим використанням мінометів”, – підсумували прокурори.

Контроль виконання ПАТ “Завод “Маяк” умов державного контракту здійснювали службові особи 5277 військового представництва МО України, які недбало поставились до своїх посадових обов’язків щодо контролю поставки продукції, в результаті чого завдано істотну шкоду державі у вигляді грошових коштів у розмірі 7,2 млн грн.

Як з’ясувало слідство, на заводі “Маяк” не було обладнання та потужностей для виготовлення всіх складових механізмів мінометів. Тому “Маяк” закуповував різні частини до міномету у численних приватних постачальників.  50 відсотків складових міномета поставляло ПАТ “Старокраматорський машинобудівний завод”, яке належить колишньому регіоналу Максиму Єфімову. Нині народний депутат входить у фракцію “Блок Петра Порошенка”.

Паралельно в господарському суді “Старокраматорський машинобудівний завод” намагається стягнути з заводу “Маяк” дві заборгованості за постачання мінометів у сумах  1,7 млн грн  та 2,04 млн грн.

Допитана в якості свідка заступника начальника відділу матеріально-технічного забезпечення та кооперації повідомила, що при трьох оплатах понад 76 млн грн з ПАТ “Завод “Маяк” 80% відсотків вартості 2-х укладених з ПАТ “Старокраматорський машинобудівний завод” договорів, всупереч встановленому порядку, службова записка разом з рахунком-фактурой в фінансовий відділ заводу не складалась та керівництвом підприємства на погодження не візувалась.

Від себе додамо, 25 вересня 2018 року правоохоронці почали розслідування вибуху міномета, який призвів до поранення двох військовослужбовців, у військовій частині в Донецькій області.

В Київському науково-дослідному інституті судових експертиз було призначено комплексну комісійну судову військову, трасологічну, хімічну, балістичну та вибухотехнічну експертизи.

Також в інституті на завершальному етапі знаходилось проведення експертиза за фактом вибуху міномета на території 233 Рівненського загальновійськового полігону, який стався 6 липня.

Нагадаємо, 25 лютого 2019 року вийшло розслідування про те, як державні оборонні заводи закуповували для військової техніки деталі з Росії. Запчастини завозили контрабандою, їх якість не перевіряли, і іноді в Україну потрапляв звичайний металобрухт. Контрабанду відмивали через фірми-прокладки, які були під контролем осіб, наближених до “Укроборонпрому”. Прибуток дерибанили між учасниками схеми.

Розслідування засноване на листуванні, яке злило редакції анонімне джерело в 2018 році. Там були вказані імена, дати, суми хабарів і відкатів.

Один із фігурантів розслідування Ігор Гладковський назвав його фейком, але, незважаючи на це, його батька Олега Гладковського звільнили з посади першого заступника секретаря РНБО. Також “Укроборонпром” відсторонив директора Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова Олексія Бабича і директора державного підприємства “Ізюмський приладобудівний завод” Сергія Філоненка.

4 березня вийшла ще одна частина розслідування, де стверджується, що в 2017 році ці ж люди поставили “Укрспецекспорту” російські висотоміри за завищеною в сім разів ціною. Чистий прибуток схемщиків тільки на одній цій угоді міг становити близько 300 тисяч доларів. А заступник секретаря РНБО і бізнес-партнер президента Олег Гладковський особисто щонайменше один раз отримував “відкат” з розкрадання в оборонному комплексі.

5 березня стало відомо, що син Олега Гладковського Ігор подав до суду на журналіста Дениса Бігуса.

Напередодні Ігор Гладковський відповів на розслідування журналістів про розкрадання в Укроборонпромі та пообіцяв скоро розказати, хто надіслав журналістам інформацію.

7 березня Національне антикорупційне бюро провело обшуки у екс-першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря.

Як повідомлялось, з 4 частини розслідування “Bihus.info” випливає, що усі слідчі органи, які мали б розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього і закривали справи за хабарі.

Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо можливого отримання чиновниками ГПУ, СБУ, ДФС та НАБУ хабарів за непроведення досудового розслідування й непритягнення до відповідальності осіб, причетних до корупції в оборонній сфері.

Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко вимагає детально розслідувати нові факти корупції найвищого керівництва держави та силових структур на війні, які напередодні були оприлюднені ЗМІ.

Читайте також: “Це вже мародерство”. Як скандали з #Сіткою, Гладковським і “Євробаченням” позначаться на рейтингу Порошенка

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE